Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
3. mája 2017 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

RTVS: Prihlasovanie do 33. ročníka pesničkovej súťaže Košický zlatý poklad je otvorené

KOŠICE/BRATISLAVA 3. mája – Aktuálny ročník súťaže pre najlepších interpretov opäť ponúka atraktívne finančné ceny vo výške 500 eur za tretie miesto, 750 eur za striebornú priečku, absolútny víťaz súťaže získa finančnú prémiu 1 000 eur a tradične aj bonus v podobe bezplatného poskytnutia nahrávacieho štúdia v Slovenskom rozhlase v Bratislave na realizáciu profesionálnej nahrávky víťaznej piesne.

„Pôvodnú slovenskú populárnu hudbu vnímam ako súčasť našej kultúrnej identity, ktorú treba rozvíjať. Veľmi sa teším, že RTVS vďaka súťaži Košický zlatý poklad tomuto rozvoju výrazne pomáha. Súťaž je príležitosťou pre všetkých, ktorí produkujú slovenskú populárnu hudbu, konfrontovať svoju tvorbu na renomovanom podujatí a v neposlednom rade ju aj dostať do rotácií v rozhlasových programových službách RTVS. Sme radi, že sa nám v košickom štúdiu RTVS dlhodobo darí organizovať túto súťaž na vysokej úrovni a rovnako som presvedčený, že aj tohtoročné súťažné piesne budú na vysokej úrovni. Spoločne s kolegami sa tešíme na všetky nahrávky a budeme držať palce všetkým prihláseným,“ prezradil riaditeľ súťaže Juraj Hidvéghy.

Autori a interpreti, ktorí sa chcú do súťaže zapojiť, môžu zaslať svoje vlastné, po slovensky spievané a doposiaľ mediálne nezverejnené skladby na adresu Rozhlas a televízia Slovenska, Rastislavova 13, 043 07 Košice pod heslom KZP. Výberová komisia na základe kritérií súťaže vyberie dve skupiny postupujúcich piesní: do prvej skupiny vyberie šesť piesní, ktoré priamo postúpia do finále súťaže, do druhej skupiny vyberie najviac dvadsať piesní, ktoré budú prostredníctvom SMS hlasovania poslucháčov Rádia Slovensko súťažiť v semifinálovom kole o postup do finále súťaže.
Uzávierka súťaže je 31. júla 2017, ďalšie informácie získajú záujemcovia na adrese: www.rtvs.sk.

Doplňujúce informácie
Košický zlatý poklad je jedinečná slovenská pesničková súťaž zameraná na prezentáciu a propagáciu pôvodnej slovenskej populárnej hudby. Vznikla v roku 1980 na pôde vtedajšieho Československého rozhlasu v Košiciach a každoročne oslovuje priemerne 200 autorských tímov, ktoré sa prihlasujú so svojimi novými, po slovensky spievanými súťažnými piesňami. Vďaka Košickému zlatému pokladu sa do slovenského rozhlasového éteru dostalo za uplynulých 32 ročníkov 349 nových piesní.

K téme

Noc nádejí sa už čoskoro opäť dotkne všetkých sŕdc City Sound Festival už budúci týždeň, ponúka pestrý a kvalitný program

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.