Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
29. októbra 2015 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

RTVS: Nová skečová šou Od veci prichádza na obrazovky už 4. novembra

BRATISLAVA 29. októbra – Nová skečová šou RTVS Od veci, ktorá na obrazovky Dvojky prichádza už budúci týždeň, vychádza z improvizovanej rozhlasovej šou, ktorá úspešne funguje od roku 2013 v Rádiu_FM. Je však zároveň výrazným posunom, keďže klasické skeče a prvky stand up comedy sú obohatené originálnymi animáciami Ivany Šátekovej, Nadi Božič a Romana Gregoričku. S animáciami predelov a zvučiek pomáhal Jonáš Karásek. „Naším cieľom bolo pripraviť reláciu venovanú hlavne mladšiemu spektru divákov, pevne verím, že novej skečovej šou Od veci sa bude dariť aj na televíznej obrazovke,“ hovorí programový riaditeľ televízie Tibor Búza.

Humor šou je postavený na bizarných situáciách a často je dohnaný až za hranicu absurdnosti. Do akej miery sa improvizácia v Od veci využíva a akú rolu hrá napísaný scenár? „Scenár má dopredu stanovenú príbehovú os. V jednotlivých scénkach sme sa pokúšali dať priestor improvizácii, aj keď niektoré dialógy boli kompletne napísané. Tipoval by som to tak 50 na 50,“ dopĺňa kreatívny producent a scenárista Maroš Hečko.

Od veci ponúkne sériu skečov, nastavených podľa charakterov hercov a zvolených tém. Skeče sa nakrúcali na zelenom pozadí a striedajú sa s vystúpeniami Od veci_FM známych z Rádia_FM. „Tieto dva formáty – animovaný a zostrih z rozhlasovej šou zo štúdia – sa vzájomne dopĺňajú, pretože spolu príbehovo súvisia,“ doplnil Maroš Hečko. V šou sa ako hostia rozhlasovej relácie objavia známe osobnosti Lukáš Latinák, komička Lujza, herec Jan Budař či  Michal Kaščák. Ako špeciálny hosť sa v úlohe psychoanalytika predstaví Milan Lasica, v šiestej epizóde si cameo rolu zahrá aj generálny riaditeľ RTVS Václav Mika.

„Od veci je pre nás priestor, kde máme šancu povedať, ako humor a srandu vidíme my, naša generácia ´stratených´ tridsiatnikov. Väčšina z nás vyrastala na internetovom humore a odstáli sme si svoje na pódiách v stand up comedy kluboch. Práve toto nové podhubie humoru, ktoré vzniká vďaka komikom, ktorí už nepotrebujú médium, aby oslovili diváka, vypľulo úplne novú poetiku a nový koncept humoru. Od veci je preto aj pokusom otvoriť dvere tomuto humoru do televízie, kde chýbal najmä mladému divákovi,“ dodáva herec a scenárista Tomáš Hudák.

Šou začína už budúcu stredu o 22:45 na Dvojke s pravidelnými reprízami vo štvrtok o 14:30 a v sobotu o 13:00. Záverečný diel, ktorý je venovaný Vianociam, bude vysielaný 23. decembra a v repríze na Druhý sviatok vianočný o 13:00.

Réžia: Maja Hriešik
Kreatívny producent: Maroš Hečko
Scenáristi: Maja Hriešik, Maroš Hečko, Pavel Graus a Tomáš Hudák
Kamera, strih: Ondrej Synak
Výtvarné spracovanie: Ivana Šáteková, Nada Božič, Roman Gregorička a Jonáš Karásek

Teasingové videá a upútavky
https://youtu.be/ZmqXp4hM888
https://youtu.be/SdISRyrKyXA
https://youtu.be/YoHkwt2CX68

Facebook Od veci
https://www.facebook.com/Od-veci_FM-523130817743551/?fref=ts

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;mt

K téme

Orange Podcast roka 2024 predstavuje nové súťažné kategórie, partnerov aj porotu Noc nádejí sa už čoskoro opäť dotkne všetkých sŕdc

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.