Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
14. apríla 2015 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

RTVS: Na satelite v HD, SD vysielanie bude čoskoro minulosťou

BRATISLAVA 14. apríla – Už od 15. apríla 2015 zabezpečí RTVS vysielanie oboch televíznych programových služieb, Jednotky a Dvojky vo vysokom rozlíšení. Náklady za túto službu však začne RTVS uhrádzať až od roku 2017. Oproti súčasným nákladom za SD vysielanie tak ušetrí až o 370 tisíc eur ročne.
RTVS po viacerých krátkodobých a dočasných riešeniach satelitnej distribúcie Jednotky v HD rozlíšení prichádza tentokrát so stabilným a trvalým riešením satelitnej distribúcie na satelite Astra a to pre obe programové služby RTVS, Jednotku a Dvojku. RTVS bude sumu za túto distribúciu uhrádzať až od roku 2017. Náklady na HD distribúciu bude dovtedy znášať Zmluvný partner RTVS, spoločnosť Towercom, a.s.
Satelitná distribúcia Jednotky a Dvojky RTVS v štandardnom rozlíšení bude ukončená v decembri 2016. Diváci dostávajú k dispozícii vyše 1,5 ročné prechodné obdobie, počas ktorého si budú môcť vybaviť svoje domácnosti prijímačmi podporujúcimi HD rozlíšenie.
RTVS týmto zabezpečí bezplatný prístup k verejnoprávnym programovým službám nielen pre svojich divákov, ale aj ďalších šíriteľov televízneho signálu.
Pre všetkých platiteľov úhrad za služby verejnosti (tzv. koncesionárske poplatky) prináša RTVS možnosť požiadať o bezplatné vydanie tzv. satelitnej RTVS karty, ktorá zabezpečí bezplatný prístup k SD a HD programovým službám verejnoprávneho vysielateľa. Súčasťou dohody o HD satelitnej distribúcii je aj dohoda o skoršom ukončení SD satelitnej distribúcie (31.12.2016), ktorá RTVS prinesie úsporu takmer 1,3 milióna eur.

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;bl

K téme

Bratislavský chlapčenský zbor v Opere SND prezradí tajomstvá ľudského hlasu Objavte Poloniny vďaka unikátnym zážitkom. Tradičné remeslá, nedotknutá príroda a rusínsky temperament

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.