Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
12. júna 2014 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

RTVS: Bude pri prvých krokoch nového prezidenta SR

BRATISLAVA 12. júna – Živé vysielanie zo slávnostnej inaugurácie sa začne o 11:00 na Jednotke a v Rádiu Slovensko. Priamym prenosom budú divákov a poslucháčov sprevádzať moderátori Martin Strižinec a Juraj Jedinák. Diskusiu otvoria spolu s hosťom Mariánom Leškom a v štúdiu pri bratislavskej Redute privítajú aj ďalšie osobnosti, ktoré sa zúčastnia inauguračného aktu. Rozhlasové, aj televízne vysielanie bude pokračovať prenosom zo slávnostnej schôdze NR SR, kde zvolený prezident Andrej Kiska zloží sľub. Kamery RTVS budú ďalej sledovať vojenskú prehliadku, ale aj celú cestu nového prezidenta centrom Bratislavy. Doplnkom budú rozhovory s občanmi v uliciach, ale aj špeciálne hudobné vystúpenie v podaní mužskej speváckej skupiny folklórneho súboru Šumiačan zo Šumiaca, ktoré špeciálne pre túto
príležitosť RTVS nakrútila na Kráľovej holi. RTVS prinesie aj prvý rozhovor s Andrejom Kiskom, po zložení prezidentského sľubu, počas jeho presunu do Dómu sv. Martina.
Na Jednotke a vo vysielaní Rádia Slovensko bude nasledovať priamy prenos zo slávnostnej ekumenickej bohoslužby Te Deum.

„Inaugurácia prezidenta je najvýznamnejšou celospoločenskou udalosťou v tomto roku, preto z nej RTVS odvysiela jeden zo svojich najväčších priamych prenosov, a to nielen v televíznom ale aj v rozhlasovom vysielaní. RTVS dlhodobo vysiela prenosy z podobných udalostí štátneho a celospoločenského významu, akými nepochybne sú napríklad odovzdávanie štátnych vyznamenaní, či správa prezidenta SR o stave republiky,“ povedal Lukáš Diko, riaditeľ Sekcie spravodajstva, športu a publicistiky RTVS.

Odovzdávanie prezidentského paláca, obed s hosťami nového prezidenta, položenie kvetov k pomníkom na Devíne, ako aj informácie zo slávnostnej recepcie na Bratislavskom hrade bude RTVS pokrývať spravodajsky počas celého dňa a čerstvé informácie priblíži v spravodajstve Rádia Slovensko a v Správach RTVS na Jednotke.

Program inaugurácie prezidenta SR Andreja Kisku v nadväznosti na vysielanie RTVS:

15. júna 2014 – nedeľa

11.00: Inaugurácia prezidenta SR- štúdio: priamy prenos Rádio Slovensko, Jednotka

11.45: (budova Slovenskej filharmónie): Slávnostná schôdza Národnej rady SR, zloženie sľubu predpísaného Ústavou SR zvoleným prezidentom Andrejom Kiskom, inauguračný prejav prezidenta SR: priamy
prenos Rádio Slovensko, Jednotka

12.35: Prehliadka jednotiek Ozbrojených síl Slovenskej republiky: priamy prenos Jednotka

12.45: Presun prezidenta SR: priamy prenos Jednotka

13.30: (Katedrála Sv. Martina): Ekumenická pobožnosť Te Deum: priamy prenos Rádio Slovensko, Jednotka.

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

mt

K téme

Noc nádejí sa už čoskoro opäť dotkne všetkých sŕdc City Sound Festival už budúci týždeň, ponúka pestrý a kvalitný program

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.