Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
29. apríla 2015 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Rozprávky, ktoré potešia všetky deti

BRATISLAVA 29. apríla – Miluje ich každé dieťa a nejeden dospelý. Rozprávky odnepamäti prinášajú radosť a pomáhajú spoznať dôležité hodnoty. Takými sú aj „obľúbené klasiky“ – Soľ nad zlato, Tri prasiatka a Janko Hraško. Práve tieto tri príbehy si vo forme audiorozprávok môžete od 11. mája kúpiť v predajniach Lidl za symbolické 1 € a potešiť nimi mnoho detí. Lidl totiž následne detským nemocniciam venuje život zachraňujúce intenzívne inkubátory a výhrevné lôžka v hodnote celého výnosu z predaja spomenutých CD. O výsledku projektu bude Lidl verejnosť informovať 1. júna pri príležitosti Medzinárodného dňa detí.

„Sme presvedčení, že súkromné firmy by sa v rámci svojich možností mali podieľať na všeobecne prospešných aktivitách. V Lidli sa snažíme smerovať našu pomoc tam, kde to je najpotrebnejšie a vydať sa tak na cestu k lepšiemu zajtrajšku. Deti sú našou budúcnosťou a preto sme sa rozhodli smerovať tento projekt práve na ne,“ povedal Martin Nagy, konateľ spoločnosti Lidl, a dodal: „Zo skúseností z predošlých kampaní vieme, že oblasť spoločenskej zodpovednosti nie je ľahostajná ani našim zákazníkom. Potvrdzuje sa nám to pri projektoch ako ´Ekohra´ či ´Voda pre stromy´. Veríme preto, že aj naša spoločná snaha pomôcť detským nemocniciam bude úspešná a inkubátory pomôžu zachrániť a zlepšiť životy mnohých detí.“

Prínos projektu zhodnotil aj Viliam Čislák, minister zdravotníctva SR: „Kvalitné vybavenie špecializovaných pracovísk je jedným zo základných predpokladov úspešného poskytovania zdravotnej starostlivosti. V nemocniciach máme odborný personál a v súčinnosti s dokonalou medicínskou technikou dokážu lekári a sestry našim najmenším pacientom veľmi pomôcť. Tieto deti však vyžadujú iný prístup ako dospelí, preto vnímam mimoriadne pozitívne každý krok, ktorý prispeje k zlepšeniu materiálno-technického zabezpečenia nemocníc. Financie, ktoré sa premietnu do podoby inkubátorov a výhrevných lôžok, pomôžu 10-tim tisícom detí na celom Slovensku – a to je skutočne veľká pomoc. Vážim si ju o to viac, že s ponukou prišiel samotný darca, čo sa tiež nestáva veľmi často. Investíciu v Detskej fakultnej nemocnici Bratislava určite privíta aj personál tohto zariadenia, lebo pri záchrane detských životov nestačí iba vzdelanosť, profesionalita a obetavosť. Aj keď ide o hodnoty, ktoré sú nesmierne dôležité a v medicíne vítané.“

Od 11. mája si za každých 20 € nákupu v predajniach Lidl môžete zakúpiť pri pokladni jednu audiorozprávku, ktorú narozprávali poprední slovenskí umelci. Každé balenie pritom obsahuje dva disky – jeden s konkrétnou rozprávkou a druhý s piesňami k danému titulu. Okrem toho sa v balení nachádzajú aj texty piesní a plagát rozprávkového hrdinu. Kúpou týchto audiorozprávok pomôžete detským nemocniciam tam, kde je to najviac potrebné.

Obchodný reťazec venuje prístroje nasledovným nemocniciam:

• Detská fakultná nemocnica Košice
• Detská fakultná nemocnica s poliklinikou Bratislava
• Detská fakultná nemocnica s poliklinikou Banská Bystrica
• Detské kardiocentrum Slovenskej republiky Bratislava
• Fakultná nemocnica s poliklinikou J. A. Reimana Prešov
• Fakultná nemocnica Nitra
• Fakultná nemocnica s poliklinikou Nové Zámky
• Fakultná nemocnica Trenčín
• Fakultná nemocnica Trnava
• Fakultná nemocnica s poliklinikou Žilina
• Fakultná nemocnica s poliklinikou F. D. Roosvelta Banská Bystrica
• Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice
• Univerzitná nemocnica Bratislava
• Univerzitná nemocnica Martin

Spolu s prístrojmi zabezpečí Lidl pre nemocnice aj servisné prehliadky na obdobie desiatich rokov. Odborným garantom projektu je Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky.

„Ročne sa v našej nemocnici staráme o viac ako 500 patologických novorodencov a takmer polovica z nich potrebuje liečbu na jednotke intenzívnej starostlivosti. S hmotnosťou pod 1500 gramov hospitalizujeme zhruba 25 detí. Mnohé z týchto detí k nám prichádzajú na riešenie vrodených vývojových chýb v období veľmi náročnej adaptácie na postnatálny život. Všetky tieto deti potrebujú okrem vysokošpecializovanej zdravotnej starostlivosti aj vysoký komfort, ktorý im nie vždy dokážeme zabezpečiť vlastnými silami. O to viac si vážime veľkorysý prístup spoločnosti LIDL, ktorá sa rozhodla pomôcť najmenším pacientom na celom Slovensku,“ ocenil projekt doc. MUDr. Ladislav Kužela, CSc., riaditeľ Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou Bratislava.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Férová Nadácia O2 odovzdá symbolický kľúč z Nežnej revolúcie až 89 osobnostiam ako poďakovanie za to, že pomáhajú šíriť hodnoty Novembra 1989 Fascinujúca dovolenka v Ománe: Bezpečný a nepoškvrnený Orient s rozprávkovými plážami

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.