Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
17. decembra 2014 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Rezidencie Pri mýte hostili svojich susedov

BRATISLAVA 17. decembra – Počas uplynulého sobotného podvečera rozvoniavala ulicami bratislavského Nového mesta chutná vianočná kapustnica. Plánovaný developerský projekt Rezidencie Pri mýte pozval svojich nových susedov z okolitých domov na ochutnávku tradičných vianočných jedál.

V sobotu 13. decembra 2014 pripravil developer projektu Rezidencie Pri mýte, spoločnosť Penta Investments, susedské stretnutie pri vianočných pochúťkach. V parčíku medzi ulicami Sibírska a Kraskova v Bratislave zahrial prítomných Novomešťanov horúci čaj, káva i vianočný punč. Atmosféru podujatia dokreslila aj vianočná hudba a koledy.

Pozvanie na susedskú kapustnicu je venované komunite susedov nového developerského projektu. „Sme radi, že sme mohli spolu s našimi susedmi stráviť v predvianočnom zhone príjemné chvíle. Záleží nám na dobrých susedských vzťahoch a prirodzene chceme, aby sa aj noví obyvatelia Rezidencií Pri mýte, ktorí sa do lokality už čoskoro nasťahujú, cítili v tomto prostredí čo najpríjemnejšie,“ povedal Jozef Šimek, sales manažér projektu. Ako dodal, verí, že práve ochota, ústretovosť a otvorená komunikácia sú cestou, ako začať budovať a neskôr upevniť vzájomné susedské vzťahy.

Súčasťou aktivít, ktorými chce developer spríjemniť a skvalitniť život v tejto lokalite, je aj finančný dar mestskej časti Nové Mesto v hodnote 230-tis. EUR. Táto čiastka je určená na projekty, ktoré umožnia spolufinancovať aktivity mestskej časti zamerané na obnovu a rozvoj, či cielenú podporu detí, mládeže i seniorov. „Sme presvedčení, že spoločne dokážeme, že dobré susedské vzťahy v lokalite pri Račianskom mýte nemusia byť mýtom,“ uzatvoril Šimek.
Lokalita obytného súboru Rezidencie Pri mýte sa nachádza medzi ulicami Račianska, Kominárska a Škultétyho v bratislavskej mestskej časti Nové Mesto.

Súčasťou projektu budú aj priestory občianskej vybavenosti o rozlohe viac ako 1300 m2. V rámci prvej etapy postaví spoločnosť Penta Investments štyri bytové domy so šiestimi až ôsmimi nadzemnými podlažiami. Noví obyvatelia Rezidencií Pri mýte ocenia architektúru vnútorného členenia bytov, ale aj jedinečné riešenie tienenia lodžií.

Rezidencie Pri mýte prichádzajú s výnimočnými prvkami vonkajšej zelene ako sú napríklad vzrastlé stromy vo výške až 9 metrov a integrovaný zavlažovací systém. Súčasťou projektu bude aj promenáda, parkové zóny prístupné verejnosti a polosúkromné zóny určené pre rezidentov. Okrem už spomínaného tienenia lodžií, ktoré umožní znížiť použitie klimatizácií, ráta projekt aj s ďalšími modernými ekologickými prvkami, ako sú napríklad solárne panely na výhrev vody a nabíjacie stanice na elektromobily.

Oficiálna webová stránka projektu Rezidencie Pri mýte: www.primyte.sk

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Tam, kde sa perú špinavé peniaze! Osobnosťou architektúry a stavebníctva 2021 sa podľa ocenení ASB GALA stal Ing. arch. Iľja Skoček

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.