Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
18. júna 2013 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

Rezidencie Machnáč vsadili na komfortné bývanie a atraktívnu lokalitu

BRATISLAVA 18. júna – V hlavnom meste získava jasnejšie črty netradičný realitný projekt. Rezidencie Machnáč, ktoré vznikajú v bratislavskom Starom Meste neďaleko Horského parku, vsadili na väčšie byty pre náročnejšieho klienta, zasadené do najprestížnej a najtichšej lokality. Byty v prvých dvoch rezidenciách pomenovaných Borovica a Breza, ktoré budú skolaudované koncom tohto roka, predal za tri mesiace ešte pred štartom výstavby. Predaj bytov v posledných štyroch rezidenciách odštartoval ešte lepšie.

Vďačí za to zmene v štruktúre dopytu. Kým záujemcovia o bývanie pred pár rokmi hľadali predovšetkým menšie jedno- a dvojizbové byty, dnes vyhľadávajú hlavne väčšie byty vhodné pre komfortné rodinné bývanie rešpektujúce súkromie majiteľov. Kvalitných projektov v tejto kategórii je pritom v súčasnosti na trhu nedostatok. „Vysoký dopyt po tomto atraktívnom rezidenčnom bývaní je dôkazom, že na čele rebríčka preferencií zákazníkov dnes stojí kombinácia kvalitného bývania v prestížnej lokalite za výnimočnú cenu. Znovuzrodený dopyt po priestranných trojizbových a štvorizbových bytoch nás utvrdil v tom, že predikcie vývoja trhu a analýzy potrieb zákazníkov boli nadčasové a správne,“ skonštatoval zástupca investora Rezidencie Machnáč Michal Mrník.

Developer momentálne spúšťa predaj bytov druhej etapy projektu, štyri domy prezentované pod názvami Jaseň, Javor, Jedľa a Gaštan plánuje postaviť do konca roka 2014. Samotné byty ponúka do konca júna za uvádzacie ceny. Tie v súčasnosti začínajú na 130 tisíc eur u dvojizbového bytu a zhruba 160 tisíc eur u trojizbového bytu. Ceny štvorizbových bytov sa pohybujú od približne 190 tisíc eur. V ich cene je započítaná aj pivničná kobka. Na predaj sú aj parkovacie miesta v podzemí, tieto stoja zhruba 14 tisíc eur. Každý z domov ponúka okrem dvojpodlažnej podzemnej garáže aj vonkajšie státie za asi 12 tisíc eur. Tieto ceny bytov sú pre vyhľadávanú a najdrahšiu lokalitu Bratislava I. považované za veľmi výhodné. Priemerná cena za 1 m2 v centre hlavného mesta dnes dosahuje úroveň 2234 Eur. Cena za 1 m2 v Rezidencie Machnáč sa pohybuje už od 1893 Eur s DPH.

Rezidencie vyrastajú na pozemku s rozlohou viac ako 17 tisíc metrov štvorcových, z ktorých bude zastavaných len asi 40 %, zvyšok bude tvoriť uzatvorený súkromný park a detské ihrisko. „Chceme sem vrátiť zeleň, ktorá tu kedysi bola,“ uviedol Michal Mrník s tým, že na pozemku plánujú vysadiť vyše 140 stromov a viac ako tisícku drevín. Rezidencie budú podľa neho ponúkať panoramatický výhľad od Mlynskej doliny, cez Dunaj a výhľad na rakúske lužné lesy až ku Kolibe.

Developer sa snažil potenciál lokality využiť naplno, byty naprojektoval s nadštandardne veľkými oknami, čo umožní lepšie presvetlenie a ponúkne zaujímavý výhľad. Takmer všetky byty na prízemí majú navyše aj vyvýšenú ohradenú terasu. Dispozičné riešenia bytov si ešte záujemcovia môžu zmeniť podľa vlastných požiadaviek. „V domoch Borovica a Breza, dispozície radikálne menilo možno päť či šesť klientov,“ skonštatoval Michal Mrník. Každý z domov má centrálne vykurovanie, jednotlivé byty majú ešte lokálnu výmenníkovú stanicu umožňujúcu uspokojenie individuálnych požiadaviek.

Plánovaný štart výstavby posledných päťpodlažných rezidencií Gaštan, Jaseň, Javor a Jedľa je naplánovaný na leto tohto roka. Výstavbou týchto budov, projekt natrvalo skončí.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk.

K téme

Výhody investovania v Dubaji: Čo potrebujete vedieť, aby ste uspeli? Byty ako galéria. V Kesselbaueri otvorili jedinečnú pop-up výstavu „Umenie bývať“

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.