Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
5. októbra 2015 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Reakcia VšZP na škandalizovanie nového generálneho riaditeľa

BRATISLAVA 5. októbra – Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s. odmieta škandalizovanie svojho nového generálneho riaditeľa Miroslava Vaďuru a žiada médiá o korektné a pravdivé informovanie verejnosti o jeho osobe. Za nevyvážené a tendenčné považuje včerajšie reportáže, ktoré odzneli v STV a v televízii Markíza i články uverejnené vo včerajšom a dnešnom vydaní denníka Sme, Nový čas a Plus 1 deň, pričom niektoré médiá vôbec nebrali do úvahy vydané stanoviská VšZP .

VšZP si vždy zakladala na korektnej spolupráci s médiami a aj naďalej jej na nej záleží. Nemôže však tolerovať, ak médiá zavádzajú a neobjektívne informujú verejnosť.

A to ani vtedy, ak „len“ tlmočia názory opozície, ktorá sa na údajných „kauzách“ Miroslava Vaďuru z minulosti priživuje alebo neoverené a nepravdivé informácie, ktoré prostredníctvom médií verejnosti podsúva Transparency International Slovensko.

Verejnosť má právo na pravdivé a objektívne informácie o osobe človeka, ktorý riadi VšZP a médiá by toto právo mali rešpektovať.

V kontexte zverejnených informácií je však Miroslav Vaďura vykreslený ako človek, ktorý má za sebou škandalóznu minulosť a spôsobil štátu obrovské škody, ba dokonca, že ohrozil zdravotnú starostlivosť, čo nie je pravda.

VšZP preto opätovne v oboch spravodajských agentúrach uverejňuje dve tlačové správy so stanoviskom k obom údajným „kauzám“ generálneho riaditeľa Miroslava Vaďuru, ktorých sa mal dopustiť v čase, keď bol riaditeľom Univerzitnej nemocnice v Bratislave. Každý novinár, ktorý bude chcieť o údajných „kauzách“ písať, v nich nájde odpovede na svoje otázky a nebude sa musieť skrývať za slovíčko „údajne“.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

LANXESS predstavil inteligentné a udržateľné produkty pre polyuretánový priemysel Až 48 % Slovákov si myslí, že za násilie v partnerských vzťahoch sú zvyčajne zodpovedné aspoň čiastočne aj obete násilia – odhalil prieskum IKEA

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.