Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
6. novembra 2016 Nezaradené od PRservis.skSITA Diskusia()

RATING: Moody’s zlepšil hodnotenie úverovej spoľahlivosti Maďarska

BRATISLAVA 6. novembra (SITA) – Medzinárodná ratingová agentúra Moody’s zlepšila hodnotenie úverovej spoľahlivosti Maďarska. Agentúra zvýšila dlhodobý emisný rating a rating nadriadených nezabezpečených vládnych záväzkov o jeden stupeň na Baa3 z úrovne Ba1. Výhľad ratingov je stabilný. Moody’s zároveň o jeden stupeň, a to na úroveň Baa3, zlepšil dlhodobý emisný rating maďarskej centrálnej banky.
Ku kľúčovým dôvodom, pre ktoré agentúra zlepšila hodnotenie úverovej spoľahlivosti Maďarska, patrilo to, že Moody’s očakáva postupné znižovanie verejného dlhu. Výhodou Maďarska v súčasnosti je, že v rámci verejného dlhu klesol podiel záväzkov denominovaných v zahraničnej mene. Okrem toho Moody’s očakáva, že štrukturálne zlepšenia ekonomiky pomôžu udržať tempo hospodárskeho rastu v nadchádzajúcich rokoch na úrovni 2 až 2,5 percenta.
Moody’s predpokladá, že verejný dlh Maďarska, ktorý kulminoval v roku 2011 na úrovni približne 81 percent hrubého domáceho produktu (HDP), v budúcom roku klesne na zhruba 72 percent HDP. Agentúra zároveň očakáva, že ekonomický rast Maďarska bude profitovať z rozsiahleho prílevu fondov Európskej únie v najbližších piatich rokoch.

bn;dn

K téme

UNIQA dokončila prevzatie AXA v strednej a východnej Európe Lex corona už platí. Oplatí sa pauza v splácaní úveru?

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Nezaradené

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.