Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
6. novembra 2016 Nezaradené od PRservis.skSITA Diskusia()

RATING: Agentúra Fitch potvrdila ratingy Holandska a Lotyšska

BRATISLAVA 6. novembra (SITA) – Medzinárodná ratingová agentúra Fitch potvrdila Holandsku dlhodobý emisný rating (IDR) v zahraničnej a domácej mene na úrovni AAA so stabilným výhľadom. Zároveň krajine potvrdila rating nadriadených nezabezpečených záväzkov v zahraničnej a domácej mene na stupni AAA, krátkodobý emisný rating v zahraničnej a domácej menej na úrovni F1+ a stropný rating na stupni AAA.
Rating Holandska na úrovni AAA podľa agentúry odzrkadľuje to, že krajina má flexibilnú, otvorenú a diverzifikovanú ekonomiku. Holandský deficit verejných financií v roku 2015 klesol na 1,9 % hrubého domáceho produktu (HDP) z úrovne 2,3 % v roku 2014 a v septembri tohto roka vláda revidovala plánovanú úroveň deficitu na 1,1 % HDP z pôvodne cielenej výšky 1,7 % HDP. Fitch prognózuje, že verejný dlh Holandska, ktorý bol v roku 2015 vo výške 65,1 % HDP, do roku 2018 klesne na 62,2 % HDP. Agentúra predpokladá, že ekonomika krajiny za celý tento rok posilní o 1,7 % a v budúcom roku o 1,6 %.
Agentúra Fitch potvrdila aj hodnotenie úverovej spoľahlivosti Lotyška. Dlhodobý emisný rating v zahraničnej a domácej mene krajine potvrdila na stupni A- so stabilným výhľadom, rating nadriadených nezabezpečených záväzkov v zahraničnej a domácej mene tiež na stupni A-, stropný rating na úrovni AAA a krátkodobý emisný rating v zahraničnej a domácej menej na stupni F1.
Agentúra prognózuje, že deficit verejných financií Lotyška, ktorý bol v roku 2015 vo výške 1,3 % HDP, v tomto roku klesne na 1 % HDP. Zároveň predpokladá, že verejný dlh bude kulminovať v závere tohto roka vo výške 42,3 % HDP a potom bude postupne klesať. Ekonomika krajiny podľa agentúry bude v rokoch 2017 až 2018 rásť v priemere o 3,1 % ročne.

bn;dn

K téme

UNIQA dokončila prevzatie AXA v strednej a východnej Európe Lex corona už platí. Oplatí sa pauza v splácaní úveru?

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Nezaradené

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.