Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
25. januára 2013 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Rally Budapest-Bamako práve odštartovala

BRATISLAVA 25. januára – Dnes o 14.00 odštartovala najväčšia trans-saharská rally pod názvom Budapest – Bamako. Slovensko tento rok reprezentujú až dva automobilové tímy! Raid Advanture Team Slovakia zastupujú trojnásobní víťazi tejto súťaže – manželia Juraj a Daniela Ulrichovci. Premiérovo však odštartuje aj Knapek Motosport Team Slovakia v zložení Matej Knapek, Ľuboš Schwarzbachera Ján Maloch a to aj vďaka spoločnosti Homola – autoservisná technika.

Obdoba Rally Dakar
Rally Budapest-Bamako je charitatívna rally, ktorá už má svoju dlhoročnú tradíciu. Celá súťaž trvá dva týždne – do 9. februára. Na štart sa tento rok postavilo v Budapešti približne 150 automobilových posádok. Tohtoročná trať vedie cez Maďarsko, Slovinsko a Taliansko, odtiaľ sa účastníci rally presunú trajektom z Janova do marockého Tangeru a následne cez Maroko, Západnú Saharu, Mauretániu, Senegal až do Guiney Bissau. Kvôli vojnovým nepokojom, ktoré sužujú Mali, sa súťaž tento rok nekončí v hlavnom meste Mali – Bamaku. Už od začiatkov konania tejto rally viezli do cieľovej stanice súťažiace tímy rôzne formy humanitárnej pomoci. To platí stále, pričom ide najmä o školské pomôcky, knihy, perá a pod.

Slovenskí reprezentanti
Dnes popoludní sa na túto vzrušujúcu, ale za to veľmi nebezpečnú cestu vydali aj dve slovenské posádky – Juraj a Daniela Ulrichovci za Raid Advanture Team Slovakia a Matej Knapek, Ľuboš Schwarzbacher a Ján Maloch reprezentujúci Knapek Motosport Team Slovakia. „Aj tento rok, rovnako ako po iné roky, sme pripravení zabojovať o popredné miesta,“ povedal pred štartom Juraj Ulrich, pilot Nissanu Navara.

Nie je to jednoduché
Rally je náročná nielen kvôli bezpečnostným a zdravotným rizikám. Ide taktiež o veľmi nákladnú finančnú záležitosť. Je to však priestor ako podporiť šikovných športovcov, ktorí reprezentujú Slovensko mimo našich hraníc. Tohtoročným sponzorom slovenskej výpravy je aj spoločnosť Homola – autoservisná technika, ktorá sa rozhodla formou finančnej pomoci nielen sprostredkovať strhujúci zážitok pre všetkých členov posádky, ale zároveň dopomôcť k rozvíjaniu takých pretekárskych talentov, akými sú napríklad aj Matej Knapek, či Juraj Ulrich.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Autosalón Autoshow Nitra opäť v plnej sile! Víťazom Rallye Veľký Krtíš sa stal tím ŠKODA Slovakia Motorsport

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.