Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
3. júla 2013 PR správyCestovný ruch od PRservis.skSITA Diskusia()

Rady ako cestovať s deťmi

Máte obavy z cestovania s vašimi malými drobcami? Aj s deťmi sa dá pohodlne cestovať, užiť si zábavu a zažiť krásnu dovolenku. Musíte ich však na cestu, ktorá ich zrejme bude nudiť, dobre pripraviť. Internetová galéria MALL.SK pripravila zopár užitočných rád ako to zvládnuť.

1. Naplánujte si trasu
Robte si prestávky. Ideálne každé 1,5 až 2 hodiny. Pôjdete okolo zaujímavých miest, kde si môžu vaše deti dobiť energiu? Vyhľadajte ich na mape a označte. Napríklad areály pri jazerách, miesta s detskými kútikmi alebo preliezačkami. Tip: Navigácia vám nielen ušetrí čas, ale budete si môcť cestu lepšie rozplánovať. Cena na MALL.SK od 135 €.

2. Dodržiavajte pitný režim
Vždy si prichystajte na cestu dostatok tekutín. Vyhýbajte sa však sladkým sýteným nápojom. Jedzte menšie porcie a uprednostnite ľahšie jedlá. Tip: Niektoré autochladničky majú kapacitu až 24l a dajú sa využiť aj na chladenie jedál. Cena na MALL.SK od 29 €.

3. Nezabudnite na obľúbené hračky
Aby sa vaše ratolesti cítili pohodlne a bez stresu, mali by ste im do auta pribaliť ich obľúbenú vec, napríklad plyšovú hračku, ktorá im dodá istotu. Pri starších deťoch nejaký prehrávač na hudbu alebo video. Cestou si môžeme zaspievať, rozprávať rozprávky, príbehy alebo zaujímavosti o miestach, ktorými prechádzate. Tip: Prenosný DVD prehrávač, ktorý sa dá pevne umiestniť na opierku sedadla. Cena na MALL.SK od 31 €.

4. Dôležité maličkosti
Pre malé deti pribaľte rezervné plienky, suchú látkovú plienku, či vlhké vreckovky. Nezabúdajte ani na pokrývku hlavy a veci na prezlečenie, ak by bolo chladnejšie, alebo sa deti v aute spotili. Odporúčame vziať si do auta aj vrecká v prípade nevoľnosti. Tip: Nákrčník pre bábätká poskytuje jemnú oporu hlavičky pri cestovaní v autosedačke alebo pre deti posadené na sedáku. Cena na MALL.SK od 12 €.

5. Už tam budeme?
Vymyslieť deťom v aute počas dlhej cesty na dovolenku program a byť pripravení na každú situáciu je síce ťažšie, ale pri starostlivej príprave sa to dá v pohode zvládnuť.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk.

K téme

Zákazníci COOP Jednoty opäť vybrali zaujímavé projekty lokálnych komunít On je futbalová hviezda, ona jeho šéfka. A bude to poriadne iskriť!

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Cestovný ruch

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.