Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
25. júla 2014 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

ProRate pomohla pri expanzii NAY v stredoeurópskom regióne

BRATISLAVA 25. júla – Protimonopolný úrad SR potvrdil prevzatie slovenských prevádzok Electro World spoločnosťou NAY a.s., ktorá je u nás lídrom v predaji spotrebnej elektroniky. Súhlas českého protimonopolného úradu ohľadom prevzatia tamojších predajní má NAY už dlhšie. Transakčným poradcom pri obchode medzi NAY a Dixons Retail bola spoločnosť ProRate.

ProRate radí NAY už desať rokov a o ich poradenstvo sa mohli oprieť aj pri tejto transakcii. „Uzavretie obchodu je dobrý základ pre expanziu NAY a.s., v zmysle ich cieľa, ktorým je rast v stredoeurópskom regióne,” povedal Marcel Imrišek, riaditeľ ProRate.

Electro World, je popredným predajcom elektroniky v regióne, ktorý prevádzkuje v Českej republike a na Slovensku 24 vlastných predajní, 2 franšízové predajne a 2 internetové obchody. V poslednom finančnom roku končiacom v apríli 2014 dosiahol Electro World tržby z predaja tovaru 155 miliónov EUR.

Spoločnosť NAY pôsobí na slovenskom trhu už 23 rokov a to v pozícii najväčšieho maloobchodného predajcu spotrebnej elektroniky. V súčasnosti prevádzkuje 31 predajní v 25 mestách na Slovensku a zamestnáva viac ako 800 zamestnancov. Jej vernostný klub NAY EXTRA CLUB má viac ako 750 000 členov. Aktuálne buduje spoločnosť moderný multi-kanálový prístup k predaju cez svoj internetový obchod www.nay.sk a nové predajne s menším formátom. Za uplynulý rok dosiahla spoločnosť obrat 150 miliónov EUR. S viac ako 15% trhovým podielom je NAY lídrom na slovenskom trhu so spotrebnou elektronikou.

Skupina NAY bude mať po akvizícii 57 predajní na území Českej republiky a Slovenska. S ročným obratom približne 300 miliónov EUR sa stane jasným lídrom v rámci kamenných predajcov elektroniky. V Českej republike bude skupina naďalej pôsobiť pod značkou Electro

O spoločnosti

ProRate je nezávislá poradenská spoločnosť v oblasti investičného bankovníctva, transakčného poradenstva a podnikových financií, zameraná na segment stredne veľkých spoločností na Slovensku a v Strednej Európe. Poskytuje profesionálne a efektívne riešenia pre spoločnosti a ich vlastníkov v oblasti predaja a akvizícií spoločností. Má za sebou desiatky úspešných akvizícií prevažne v segmente maloobchodu, energetike a sieťových odvetviach, nehnuteľnostiach, strojárstve a zdravotníctve.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

IKEA Slovensko zamestnala už 11 utečencov, snaží sa búrať predsudky a podporovať empatiu v spoločnosti Materská skupina VÚB Intesa Sanpaolo poskytla Slovensku 200-tisíc eur na potravinovú a psychologickú pomoc

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.