Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
20. novembra 2013 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Projekt úspešných lídrov na Gemeri

KOŠICE 20. novembra – V Jablonove nad Turňou sú 20. novembra na stretnutí skúsení i nádejní lídri z gemerského vidieka na záverečnom školení o tom, ako prostredníctvom správnych manažérskych techník doviesť svoj región k prosperite.

Starostovia obcí, podnikatelia či budúci podnikatelia predovšetkým v oblasti cestovného ruchu sa už od mája zúčastňujú školení, ktoré by mali zdokonaliť ich vodcovské schopnosti, zlepšiť komunikáciu s ľuďmi a pomôcť tak územiu Slovenského krasu rozvíjať sa a rásť. Do projektu „Úspešní lídri pre úspešné územie“ sa zapojilo 19 obcí z juhozápadnej časti východného Slovenska. Vzdelávací program podporuje Európsky poľnohospodársky fond pre rozvoj vidieka, účasť na ňom je teda bezplatná. Roman Viola, starosta obce Pašková prínos takéhoto vzdelávania veľmi ocenil: „Sú tu veci, ktoré mi pomáhajú vo vedení tímu, pretože riadiť 100 ľudí naozaj nie je ľahké a práve toto školenie mi v tom veľmi pomáha, som rád, že som sa ho mohol zúčastniť.“

Počas projektu si zúčastnení natrénovali zručnosti potrebné pre riadenie ľudí a pre úspech v podnikaní či vo verejnom živote. Cez rôzne techniky si mohli overovať a zlepšovať svoje manažérske postupy pre riadenie v čase zmeny, učili sa dobre počúvať a správne klásť otázky, oslovovať nových ľudí a nadväzovať s nimi dobrú komunikáciu, Naučili sa porozumieť gestám, mimike, správne vyjadriť svoje predstavy, pocity a zdokonaliť prezentačné schopnosti. V tímových hrách si vyskúšali vodcovské zručnosti a naučili sa princípy strategického plánovania a tvorby vízií.

„Na doteraz poslednom stretnutí sme sa učili, ako efektívne vyjednávať a ovplyvňovať ľudí, v novembri nás ešte čaká záverečný modul, na ktorom sa budeme venovať osobnému rozvoju účastníkov a projekt ukončíme záverečnou konferenciou na sklonku tohto roka,“ zhrnula Mária Ház, jedna z garantiek projektu z neziskovej organizácie Proactiva.

Skvelé zázemie pre cyklus školení poskytlo Granárium v Jablonove nad Turňou, ktoré bolo vybudované zo stredovekej sýpky a len vďaka schopnosti tunajších ľudí sa podarilo tento priestor znova oživiť. Je zároveň jedným z dôkazov, že malebná krajina Slovenského krasu má obrovský potenciál pre rozvoj v oblasti agroturistiky a cestovného ruchu. „Žiadna úspešná firma či územie nemôžu existovať bez úspešného lídra a vzdelávanie ďalších lídrov je pre úspešný rozvoj regiónu a zlepšenie kvality života na vidieku nevyhnutné,“ myslí si Mária Ház.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Schneider Electric prináša otvorenú automatizačnú infraštruktúru novej generácie v spolupráci so spoločnosťami Intel a Red Hat Nadácia Henkel Slovensko vyhlasuje výzvu, v ktorej seniorom prerozdelí 65 tisíc

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.