Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
20. novembra 2015 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Projekt univerzitného hokeja v Európskom parlamente

BRATISLAVA 20. novembra – Predstavitelia EUHA (Európska univerzitná hokejová asociácia) sa 17. Novembra zúčastnili rokovania s poslancami Európskeho parlamentu v Bruseli, kde predstavili projekt Európskej univerzitnej hokejovej ligy (EUHL), ktorá už 3. sezónu ponúka univerzitným študentom z Česka, Poľska, Rakúska a Slovenska možnosť spojiť vzsokoškolské vzdelávanie s kvalitným amatérskym hokejom.

Jaroslav Straka (prezident EUHA), Ľubomír Sekeráš (viceprezident EUHA) a Boris Sloboda (riaditeľ pre európske záležitosti) prezentovali výhody prepojenia vzdelávania s hokejom, a športom všeobecne. Študenti – aktívni hráči – sa počas svojej športovej činnosti učia disciplíne, zodpovednosti a odhodlanosti napredovať čo ich v kombiniácii s dobrým vzdelaním predurčuje na dôležité funkcie vo verejnom ako aj súkromnom sektore. Poukázali tiež na skutočnosť, že EUHL svojou nadnárodnou dimenziou napĺňa myšlienky skutočnej európskej integrácie a požiadali členov interskupiny pre šport Európskeho parlamentu o ich podporu pri rozširovaní tejto hokejovej ligy do ostatných štátov. Veľkým prínosom EUHL je taktiež budovanie novej univerzitnej kultúry v Európe, ktorá je otvorenejšia športu tak z hľadiska pedagogického ako aj z hľadiska študentskej identifikácie sa so športom a posilennia ich identity k univerzite. Netreba zabudnúť ani na prevenciu proti kriminalite či na skutočnosť,
že vďaka pravidelnej nadnárodnej súťaži EUHL sa zapojené vysoké školy zviditeľnia pre ďalších športovcov – záujemcov o štúdium, tak z Európy ako aj z Ameriky a v prípade iných športov i z celého sveta.

Myšlienka európskeho univerzitného hokejového hokeja vznikla na Slovensku v Trenčíne, kde sa nachádza aj centrála EUHA, teda asociácie, ktorá je riadiacim orgánom tejto súťaže. „Som hrdý na to, že vďaka nášmu projektu sme mohli pomôcť za ten krátky čas už stovkám hráčov, ktorí sa rozhodli skĺbiť šport so vzdelaním. Je to jasným dôkazom toho, že táto myšlienka má zmysel a skutočnosť, že každý rok vstupujú do EUHL mužstvá z nových krajín, to len potvrdzuje,“ vyjadril sa bývalý vynikajúci hokejový reprezentant Ľubomír Sekeráš, po ktorom je pomenovaná aj víťazná trofej EUHL – Sekeráš Trophy.

autor: Janka Danková (EUHA)

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Občianske združenie BILLA ľuďom oslavuje päť rokov PSS hľadá projekty, ktoré oživia „územia nikoho“. Najlepšie z nich získajú podporu z grantového fondu

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.