Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
29. júna 2012 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Projekt Twincitydanubeforum.net bude pokračovať aj naďalej

BRATISLAVA 29. júna – Internetová platforma www.twincitydanubeforum.net začala fungovať od decembra 2010 a užívateľom ponúkala informácie o živote vo Viedni a Bratislave. Okrem kultúrnych, voľnočasových, turistických informácií prinášala aj aktuálne správy o dianí, aktivitách a činnosti verejných inštitúcií a združení. Neoddeliteľnou súčasťou obsahu boli aj informácie zo samosprávy. V súčasnosti pripravujú Central Danube a Pro Bratislava – projektoví partneri tohto portálu, autonómnu prevádzku webu s ďalšími inovatívnymi ponukami a službami.

Rakúska spoločnosť Central Danube, ako hlavný partner projektu, a slovenské občianske združenie Pro Bratislava, ako partner projektu, začali spolupracovať v roku 2010. Projekt www.twincitydanubeforum.net je financovaný z programu EÚ pre cezhraničnú spoluprácu medzi krajinami Slovensko a Rakúsko. Hoci sa na konci júna 2012 projekt oficiálne ukončí, užívatelia portálu www.twincitydanubeforum.net sa môžu tešiť na jeho ďalšie pokračovanie. Obaja projektoví partneri plánujú samostatnú prevádzku tejto stránky.

Projekt www.twincitydanubeforum.net vznikol za účelom pravidelne informovať občanov Bratislavy a Viedne o činnosti samosprávnych orgánov, združení, ako aj ponúkať tipy na vzájomné spoznávanie oboch miest. Mohli sa tak mnoho dozvedieť o rôznych kultúrnych, turistických, voľnočasových možnostiach, ktoré obe mestá ponúkali. Okrem toho www.twincitydanubeforum.net ponúka databázu adries rôznych inštitúcií, spoločenských udalostí a podujatí. Táto služba sa rozšírila o možnosť bezplatnej samostatnej registrácie, čo znamená, že orgány verejnej správy, samosprávy, ako aj súkromné inštitúcie majú môžnosť prostredníctvom elektronického formulára zadať svoju adresu s kontaktnými údajmi.

V tomto trende má záujem pokračovať aj občianske združenie Pro Bratislava a kontinuálne poskytovať informácie, ktoré budú v prvom rade zohľadňovať potreby užívateľov. Hlavným zámerom bude zveľaďovanie a rozvíjanie koncepcie portálu ako po stránke obsahovej, tak i technickej. Aby si občania i predstavitelia relevantných inštitúcií tu vždy našli potrebné informácie.

www.twincitydanubeforum.net bude vždy predstavovať komunikáciu, ktorá spája ľudí a verejnú správu.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Bývanie je základ. Vďaka Nadácii DEDO a filantropickému programu BILLA nájdu ľudia v núdzi stabilný domov Tárajko a Popletajka majú nový klip. Predstavujú v ňom tento slovenský región

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.