Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
16. septembra 2013 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

Príďte sa pozrieť do zelenej budovy

BRATISLAVA 16. septembra – Slovensko sa po roku opäť zapája do medzinárodnej iniciatívy Svetový týždeň zelených budov, ktorá každoročne pripadá na tretí septembrový týždeň. Do iniciatívy sa v rámci Slovenskej rady pre zelené budovy (SKGBC) zapája aj spoločnosť Schneider Electric. Súčasťou iniciatívy bude množstvo aktivít od konferencii, cez diskusie s odborníkmi, prednášky v školách, až po dni otvorených dverí v inteligentných zelených budovách.

Globálna iniciatíva Svetový týždeň zelených budov sa koná už štvrtý rok, prebiehať bude od 16. do 20 septembra. Heslom roka 2013 je: „Zelenšie budovy, lepšie miesto, zdravší ľudia“. Toto heslo symbolizuje nie len udržateľnosť výstavby, ale aj pozitívny vplyv zelených budov na kvalitu života ľudí. Tie totiž dokážu výrazne zvýšiť kvalitu života a tiež napomáhajú vyššej produktivite zamestnancov v kanceláriách, študijným výsledkom žiakov či zdravšiemu pracovnému prostrediu alebo domovu.

„Udržateľné budovy majú okrem prínosov k ochrane životného prostredia, ktorými sú napríklad nižšie emisie CO2 alebo menšia energetická náročnosť budov, nesporne pozitívny vplyv aj na zdravie a kvalitu života ľudí. Ľudia pracujúci a žijúci v zelených budovách menej trpia civilizačnými ochoreniami, systém vetrania a klimatizácie na nich nevplýva negatívne, kvalitnejšie osvetlenie je vhodnejšie pre oči, ale aj pre biorytmus,” vysvetlil benefity ekologických stavieb predseda predstavenstva SKGBC Pavol Kukura.

Schneider Electric, ako svetový líder v manažmente energii a člen SKGBC, sa podieľa na aktivitách spojených so Svetovým týždňom pre zelené budovy. Hneď prvý deň týždňa zelených budov, pondelok 16. 9., otvára svoju bratislavskú centrálu verejnosti a záujemcom o udržateľnú výstavbu. Záujemcovia o zelenú výstavbu a nové technológie tak budú mať možnosť nahliadnuť odborníkom do kuchyne.

„Trvalo udržateľná výstavba, certifikované zelené budovy a inovácie v manažmente energii – to je to, čo robíme a čomu veríme. Práve preto je pre nás táto iniciatíva tak dôležitá. Aby sme o tom presvedčili nie len odborníkov, ale aj laikov, pozývame všetkých priamo k nám, aby si mohli pozrieť naše najlepšie technológie na vlastné oči,“ objasňuje pozvanie Jaroslav Žlábek, riaditeľ spoločnosti Schneider Electric Slovensko.

O spoločnosti Schneider Electric
Ako globálny špecialista v manažmente energií, s prevádzkami vo viac než 100 krajinách, ponúka Schneider Electric integrované riešenia v celej šírke rôznych segmentov trhu, v rátane vedúceho postavenia v oblasti energetiky a infraštruktúry, priemyselných procesov, automatizácie budov, ako aj dátových centier a sietí a v rezidenčnom segmente. Zameriava sa na bezpečnosť energie, jej spoľahlivosť, efektívnosť, produktívnosť a ekologickú nezávadnosť. Firma, ktorá zamestnáva vyše 140 000 ľudí dosiahla v roku 2012 obrat na úrovni 24 miliárd eur. Schneider Electric pomáha jednotlivcom aj organizáciám „získať maximum zo svojej energie.“

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Únik z horúčav: Príďte sa schladiť s rodinkou do Demänová Rezort Príďte s rekreačným poukazom na Liptov. Región má pestré možnosti ubytovania

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.