Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
87727_kubo_inzercia slovenka 210x 139 mm 676x448.jpg
3. mája 2018 PR správyKultúraDivadlo od PRservis.skSITA Diskusia()

Prichádza nový muzikál Kubo, je poctou Jozefovi Kronerovi!

BRATISLAVA 3. mája 2018 – Juraj Bača, Ján Jackuliak, Tomáš Palonder, Lucia Vráblicová a Jakub Jablonsky, celkovo 22 účinkujúcich, 10 hercov a 10 tanečníkov si zahrajú v novom česko-slovenskom muzikáli Kubo! Muzikál je verný pôvodnému divadelnému spracovaniu a zároveň preberá to najlepšie z legendárneho filmu. Réžiu si zobral na starosť Ivan Blahut a jedinečnosť predstaveniu dodajú originálne piesne skvelej Simy Martausovej, hudba Petra Uličného a energická choreografia Martina Urbana. Muzikál Kubo bude mať premiéru 20. a 21. mája 2018 v Dome Umenia v Piešťanoch. Následne poputuje za fanúšikmi po celom Slovensku!

Kubo je jednou z filmových a divadelných klasík, ktorú pozná každý Slovák. Je plný čarovných momentov, ktoré postupom času zľudoveli a prenášajú sa z generácie na generáciu. Kubo a jeho „Anča, ja mám nožík“ teraz opäť ožije v novom muzikálovom spracovaní.

„Muzikál Kubo ma oslovil svojou výpoveďou a najmä tematikou folklóru, dynamickými folklórnymi tancami. A samozrejme nezabudnuteľná rola Jozefa Kronera ako Kuba. Muzikálom chceme vzdať hold tomuto velikánovi slovenskej filmovej a divadelnej scény, pretože tento rok je 20. výročie jeho úmrtia,“ hovorí producentka muzikálu Gabriela Urbanová.

Nové Česko-slovenské muzikálové spracovanie divadelnej hry Jozefa Hollého je  oslavou slovenského folklóru a slovenských tradícií. Toto živé, energické a zábavné predstavenie vtiahne divákov do deja, ktorý dôverne poznajú a obohatí ho o prvky moderného hudobno-tanečného divadla.

„Z môjho pohľadu je to projekt, ktorý nielen nadväzuje na tie najlepšie inscenácie hry Jozefa Hollého, ale prináša novú kvalitu: príbeh, ktorý nijako nestráca na svojej aktuálnosti. Dnes je predsa majetok a honba za ním možno ešte väčším božstvom ako voľakedy a navyše prináša na javisko originálnu modernú komponovanú hudbu, ktorá vychádza z autentického slovenského folklóru a príťažlivé spevácke a choreografické kreácie. Pridanou hodnotou bude účinkovanie nielen slovenských, ale aj českých hercov, spevákov a tanečníkov. Som presvedčená, že tento sviatok divadelného umenia prispeje nielen k propagácii slovenského folklóru a divadla, ale neobyčajným spôsobom aj k oslavám stého výročia spoločného štátu Čechov a Slovákov,“ povedala tútorka muzikálu Zuzana Kronerová.

Hudbu k novému muzikálu Kubo zložila Sima Martausová za jeden týždeň!

Fanúšikov čoskoro očarí nová verzia muzikálu Kubo! Hudbu do Kuba napísala vynikajúca slovenská speváčka a skladateľka Sima Martausová za jediný týždeň. Je to jej vôbec prvý skladateľský počin pre muzikálový projekt. Muzikál je verný pôvodnej divadelnej predlohe a zároveň preberá to najlepšie z legendárneho filmu v novom šate hudobno- tanečného divadla v modernom spracovani. Kubo bude mať premiéru 20. a 21. mája 2018 v Dome Umenia v Piešťanoch. Následne poputuje za fanúšikmi po celom Slovensku!

Živé, energické a zábavné predstavenie! Tak bude vyzerať nový muzikál Kubo v modernejšej a divácky príťažlivej podobe! Réžiu nového muzikálu si zobral na starosť režisér Ivan Blahút. Šesť originálnych piesní zložila skvelá Sima Martausová, štyri sú z pera Petra Uličného.

„Keď som dostala ponuku od producentky muzikálu Kubo Gabiky Urbanovej napísať piesne pre hlavné herecké postavy a hymnu k pripravovanému muzikálu Kubo, veľmi som sa potešila. Ešte nikdy som neskladala pre žiadny muzikálový projekt a bola to pre mňa naozaj výzva. Teším sa, že som mohla zložiť piesne, ktoré bude spievať niekto iný ako ja,“ prezradila Sima Martausová.

Sima si najskôr prečítala scenár muzikálu a potom sa pustila do písania. Piesne zložila počas turné v rekordnom čase za jediný týždeň!

„Mojou úlohou bolo zložiť pieseň pre Kuba, Aničku, Paľa, Košáričku, a taktiež zložiť jeden duet a jednu pieseň pre všetkých, čiže hymnu muzikálu. Ku každej piesni som dostala zopár informácií od režiséra predstavenia, ktorých som sa snažila pri skladaní hudby a textu držať. Vychádzala som z jednotlivých situácií, v ktorých sa dané postavy nachádzali, ale aj z ich charakterov. Možno sa mi podarilo piesne zložiť celkom rýchlo aj preto, že som sa pri skladaní do každej jednej postavy vžila,“ opisuje tvorivý proces Sima Martausová.

Oceňovaná speváčka má na konte päť albumov a zaujala textami, hudobným prejavom, ale aj pokorou a bezprostrednosťou. Na konte má dvojplatinu, získala ocenenia za Album roka, široká verejnosť aj odborná kritika ju označili za talent roka. Kubo je jej prvý skladateľský počin pre muzikálový projekt.

„Televízna verzia Kuba je veľmi krásna, jednoduchá a autentická. Tomu podľa mňa prispela aj osobnosť Jozefa Kronera, ktorého meno sa mi s týmto filmom spája. Verím, že aj muzikálové spracovanie bude krásne a poteší divákov. Želám muzikálu Kubo veľa úspechov…“ uzatvára Sima.

Nové Česko-slovenské muzikálové spracovanie divadelnej hry Jozefa Hollého je oslavou slovenského folklóru a slovenských tradícií. Predstavenie vtiahne divákov do deja, ktorý dôverne poznajú a obohatí ho o prvky moderného hudobno-tanečného divadla.V muzikáli účinkuje 22 účinkujúcich, 10 hercov a 10 tanečníkov. V Kubovi si zahrajú Ján Jackuliak, Peter Makranský, Tomáš Palonder, Peter Brajerčík, Adela Mojžišová, Silvia Holečková, Milan Bahul, Lucia Vráblicová, Marta Potančoková, Judit Hansman, Katka Ivanková, Zdeněk Klusák, Peter Trník,  Renata Ryníková.

Nebudú chýbať profesionálni tanečníci vrátane sólistov Lúčnice, Anička a Miško Dudášovci. Režisérom je Ivan Blahút, asistent réžie Janko Jackuliak, scenár má na konte Tomáš Dušička, hudbu napísala Sima Martausová a Peter Uličný. Kostýmy si zobrala na starosť Adriena Adamíková a scénu vytvoril Andrej Sarvaš. Muzikál Kubo bude mať premiéru 20. a 21. mája 2018 v Dome Umenia v Piešťanoch. Následne poputuje za fanúšikmi po celom Slovensku a dokonca aj do Českej republiky! Vstupenky si môžete kúpiť v sieti Ticketportal na https://www.ticketportal.sk/Event/KUBO_ceskoslovensky_muzikal.

KUBO Česko-slovenský muzikál 2018 / 40 predstaveni / 2018

20.5. Piešťany – Dom umenia
21.5. Piešťany – Dom umenia
26.5. Čadca – Dom kultúry
27.5. Žilina – Dom Odborov
28.5. Martin – Kino Strojár
29.5. Žilina – Dom odborov
30.5. Považská Bystrica – Športová hala
1.6. Banská Bystrica – ŠH Štiavničky
2.6.   Prievidza – Športová hala
3.6.  Trnava – amfiteáter
11.6. Dolný Kubín – Dom kultúry
12.6. Ružomberok – Športová hala Koniareň
14.6. Partizánske – Športová hala
7.7.   Myjava Amfiteáter – Trnovce
8.7.   Kežmarok – Deň európskych remesiel
25.9. Trenčín, športová hala
26.9.  Levice, ŠH
27.9.  Poprad, Aréna Poprad
28.9.  Košice, Divadlo Grand
29.9.  Košice , Divadlo Grand
30.9.  Prešov , Divadlo Jonáša Záborského
1.10. Bardejov, ŠH
2.10. Michalovce, Dom kultúry
3.10. Liptovský Mikuláš , Dom kultúry
19.10. Pezinok, Dom kultúry
21.10. Nové Zámky, Dom kultúry

K téme

Horúčavy udreli v plnej sile – dávajte pozor na deti a zvieratá v autách! Union spúšťa kampaň pre záchranu života Sezóna v Opere SND vyvrcholí premiérou Puccinio opery Madama Butterfly

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Divadlo

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.