Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
98965_divadlo pre vsetky deti_foto_jozef barinka 676x473.jpg
31. mája 2022 PR správyKultúraDivadlo od PRservis.skSITA Diskusia()

Deň detí v SND aj pre nepočujúcich a deti s autizmom

31.5.2022 – Na Deň detí odohrá Slovenské národné divadlo už tretie predstavenie v rámci projektu Divadlo pre všetky deti, tentoraz pre deti so sluchovým postihnutím, deti s poruchou autistického spektra aj deti s viacnásobným postihnutím. Spoločne si pozrú detské predstavenie Baletu SND Narodil sa chrobáčik.

Prvého júna privíta Slovenské národné divadlo malých divákov zo ZŠ a MŠ pre žiakov a deti s autizmom, rodičov s deťmi, ktorých združuje Spoločnosť na pomoc osobám s autizmom (SPOSA) a autistické centrum Andreas, aj deti zo základných a materských škôl pre deti a žiakov so sluchovým postihnutím z Bratislavy a Kremnice.

Pre SND ide o pilotný projekt pre deti so sluchovým postihnutím. Pred predstavením bude pre ne pripravený dramaturgický úvod tlmočený do posunkového jazyka a predstavenie bude titulkované.

„Veľmi sa mu tešíme, pretože sme presvedčení, že Národné divadlo má patriť všetkým deťom. Aj preto veríme, že projektov pre nepočujúce deti bude viac. Budeme veľmi radi, ak spoločne s komunitou ľudí so sluchovým postihnutím v budúcnosti odstránime všetky nedostatky, ktoré sa môžu prvýkrát pritrafiť,“ hovorí generálny riaditeľ SND Matej Drlička.

„Našou snahou v SND je v budúcnosti odbúravať ďalšie bariéry aj v iných predstaveniach. V spolupráci s komunitou nevidiacich Balet SND pripravuje aj špeciálnu aplikáciu pre ľudí s poruchami zraku k predstaveniu Luskáčik,“ dodáva Drlička.

Na predstavenie Narodil sa chrobáčik v rámci projektu Divadlo pre všetky deti na Deň detí SND získalo cenného partnera Mercedes-Benz Slovakia, ktorý podujatie podporil finančným príspevkom.

„Deň detí patrí všetkým deťom, a preto sme radi, že aj naša spoločnosť mohla prispieť svojou troškou k dobrej veci. Veríme, že deti si divadelné predstavenie užijú a že im na tvári vyčarí úsmev,“ uviedol generálny riaditeľ Mercedes-Benz Slovakia Oliver Zink.

SND zároveň svojich divákov opäť vyzýva na podporu charitatívneho projektu Divadlo pre všetky deti, ktorý Slovenské národné divadlo spustilo v spolupráci s OZ Úsmev ako dar pred Vianocami. Jeho cieľom je dlhodobá podpora detí z centier pre deti a rodiny, náhradných rodín, sociálne slabších rodín a vylúčených komunít, aby mohli spoločne zakúsiť výnimočné chvíle, ktoré prináša divadlo.

Zbierku Divadlo pre všetky deti zastrešuje Úsmev ako dar, prispieť sa dá na snd.sk/darujme alebo do označených pokladničiek v pokladnici SND a v divadelnom bare.

Informačný servis

K téme

Až 90 % opýtaných neje dostatok ovocia a zeleniny. Novou kampaňou to chce BILLA zmeniť. V jej obchodoch nájdete až do 80 % slovenskej produkcie Kampaň na úsporu energií spoločnosti Henkel Slovensko získala ocenenie v prestížnej súťaži Prokop

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Divadlo

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.