Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
87170_b1_dwish_sk_loga 676x979.jpg
2. marca 2018 PR správyKultúraFilm a TV od PRservis.skSITA Diskusia()

Prianie smrti – Zobrali mu jeho rodinu. Nastal čas im to vrátiť.

BRATISLAVA 2. marca 2018 – Tento príbeh má pôvod v knihe Briana Garfielda, ktorá vyšla v USA ešte v roku 1972 a v roku 1974 bola po prvýkrát aj sfilmovaná. V hlavnej úlohe sa vtedy predstavil charizmatický Charles Bronson. Režisér Eli Roth oslovil pre nové spracovanie Bruca Willisa, ktorý je stelesnením dokonalého akčného hrdinu jednej celej generácie filmových divákov. Aj jeho zásluhou sa akciou nabitý remake klasiky nestratí ani v dnešnej dobe, ktorá sa s motívom zločinu a trestu musí neustále potýkať. 

Lekár Paul Kersey (Bruce Willis) má všetko, čo si len človek môže želať – zaujímavú prácu, krásnu rodinu a nádherný domov. S násilím sa stretáva iba na operačnej sále pohotovosti, kde pracuje ako chirurg. Jedného dňa sa však všetko zmení. Po brutálnom napadnutí v ich vlastnom dome jeho manželka (Elisabeth Shue) zomiera a dcéra (Camila Morrone) zostane v nemocnici ležať v kóme. Rúca sa mu celý svet a policajti len bezmocne krčia plecami, pretože podobných prípadov riešia denne desiatky. Hnaný túžbou po pomste, Paul berie zákon do vlastných rúk, a ozbrojený vyráža do ulíc, aby nevinným životy zachraňoval a zločincom ich bral. Chicago má nového hrdinu, ktorý verí, že spravodlivosť ešte existuje.

Človek nikdy nevie, čo mu prinesie osud. Ak sa stane nešťastie, málokedy je na to pripravený, a preto v hneve reaguje neprimerane a môže byť nebezpečný. Ako by ste v podobnej situácii reagovali vy? Doktora Kerseyho osud doženie až k zúrivosti, a on sa stane človekom, ktorý musí spravodlivosť hľadať na vlastnú päsť – aj za cenu porušenia zákona.

Hovorí režisér Eli Roth: ”Paula Kerseyho k násiliu doženie frustrácia z nečinnosti polície, ktorá nemá dostatok zdrojov ani ľudí, aby viedla seriózne vyšetrovanie. Takže keď sa náhodou dostane k dôkazom, rozhodne sa zločincov, ktorí napadli jeho rodinu, prenasledovať sám. Mnohí ľudia snívajú o tom, že vyjdú do ulíc a sami budú bojovať s kriminálnikmi. Presne z tohto dôvodu sú také populárne filmy o superhrdinoch. Obyčajní ľudia milujú predstavu, že by mali silu zastaviť zlo.”

Dodáva producent Roger Birnbaum: “Ako lekár nemá vôbec nijakú skúsenosť so zbraňou – celý život sa pokúšal životy zachraňovať. Keď sa prvý raz objaví v uliciach, aby našiel páchateľa, nejde to jednoducho. Ale postupne si na dvojitú identitu zvykne – cez deň chirurg a v noci anjel pomsty.”

Bruce Willis, ktorého herecké výkony sú vždy úzko späté s pochopením vnútorného i vonkajšieho sveta jeho postáv, vidí Paula Kersey ako muža, ktorý sa rozhodol ísť vlastnou cestou. “Osobne som hlboko presvedčený, že všetko v našich životoch je riadené osudom. V tomto filme sa moja postava vydá na cestu, ktorá mu bola predurčená.  Ako lekár chce Paul Kersey pomáhať ľuďom. Lenže tragédia, ktorá postihne jeho rodinu, všetko zmení, a on sa ocitne na druhej strane.”

Akčný thriller PRIANIE SMRTI sa v slovenských kinách premieta od 8. marca.

K téme

Tip pre šťastných hráčov dm podporuje svojich spolupracovníkov vo využití pracovného času na dobré skutky

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Film a TV

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.