Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
31. júla 2015 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Premena Mariahilfer Straße na pešiu zónu je ukončená

BRATISLAVA 31. júla – Ulica Mariahilfer Straße je známym pojmom nielen v samotnej Viedni. Za takmer 190 rokov svojej existencie sa stala centrom nákupov a najnovšie sa mení aj na miesto stretnutí a oddychu v centre mesta. To všetko kvôli premene nákupnej ulice na pešiu zónu bez áut. Začiatkom ostatného roka rozhodli o zmene charakteru ulice obyvatelia Mariahilfer Straße a jej okolia.

Po jedenástich mesiacoch je prestavba povestnej nákupnej ulice zavŕšená a to oslávia obyvatelia celej Viedne pouličnou slávnosťou 1. augusta. Oslavovať sa bude nielen na Mariahilfer Straße, ale i na ďalších miestach v centre mesta. Na programe happeningu sú okrem koncertov i rôzne športové a iné aktivity. Viedenská agentúra pre mobilitu ponúkne popri informáciách o viedenskej cyklodoprave a možnostiach peších presunov po meste aj možnosť vyskúšať si prostredníctvom vlastných krokov vyrobiť elektrickú energiu.

Transformácia Mariahilfer Straße je dokončená. 1,6 km dlhá ulica, jedna z najkrajších nákupných ulíc v Európe, bude odteraz slúžiť nielen na nákupy, ale stane sa aj miestom stretnutí, rôznych aktivít a zónou pre chodcov a cyklistov v prostredí s dostatkom voľného verejného priestoru s otvorenými konštrukciami, zeleňou a príjemnou atmosférou.

Každý deň sa po Mariahilfer Straße pohybuje až sedemdesiat tisíc ľudí. Premenou ulice získajú chodci viac priestoru na prechádzky, oddych a relax. „Verejný priestor bude vrátený chodcom“, hovorí splnomocnenkyňa pre problematiku mestskej chôdze, Petra Jens. A dodáva, že otvorenie novej Mariahilfer Straße je jedným z vrcholov viedenského roka, ktorý je venovaný chôdzi. „Je jednoznačne vidieť, aký význam prikladá mesto Viedeň téme chôdze,“ uzatvára Jens.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

IKEA dáva veciam druhý život a inšpiruje udržateľnými nápadmi Päťnásobný developer roka YIT Slovakia je na Slovensku už desať rokov

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.