Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
7. októbra 2016 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

„Prečo môžu politici, resp. političky klamať bez dôkazov?“

Vzhľadom na to, že v téme preverovania udalostí v zariadení Čistý deň žiaľ naďalej odznievajú preukázateľné klamstvá, chceli sme v týchto dňoch prostredníctvom tlačovej konferencie médiám a verejnosti priblížiť resocializačný proces v našom zariadení – ktoré za 16 rokov pôsobenia poskytlo pomoc pri resocializácii z drogovej závislosti viac ako tisíc klientom, a súčasne sme chceli faktami vyvrátiť klamstvá, ktoré naďalej zaznievajú z úst politikov, resp. političiek. Keďže však môj aktuálny zdravotný stav znemožnil konanie tlačovej konferencie, rozhodli sme sa reagovať prostredníctvom tlačovej správy.

Napriek tomu, že rešpektovanie súkromia našich klientov – a teda aj Natálie a jej rodiny – nám pri našej verejnej obhajobe významne zväzuje ruky, radi by sme postavili pár otázok a uviedli fakty, ktoré vyvracajú klamlivé tvrdenia proti nášmu zariadeniu či už v prípade Natálie, alebo voči zariadeniu vo všeobecnosti. Predovšetkým sa pýtame, prečo by zhruba jedna tretina klientov nášho zariadenia, ktorí sú u nás dobrovoľne, nie z nariadenia súdu, zotrvávali v zariadení, kde sa k nim údajne zle, neľudsky správajú? Dávali by rodičia svoje deti dobrovoľne do zariadenia, kde im škodia? Rovnako sa, v konkrétnom prípade Natálie, pýtame, prečo by matka s údajnými vedomím o znásilnení jej maloletej dcéry nevyužila opravný prostriedok a súhlasila s opätovným umiestnením dieťaťa do nášho zariadenia, a ešte vo februári – opäť s údajným vedomím o znásilnení(!) – urobilo dieťaťu tortu s logom Čistého dňa a smajlíkom? Takisto sa pýtame, ako sme mohli zmanipulovať viac ako 40 rodinných príslušníkov klienov nášho zariadenia, ktorí aj napriek hrubým obvineniam voči nášmu zariadeniu stoja za ním a chcú, aby ich deti v zariadení ostali? A rovnako, prečo súdy v 12 prípadoch už rozhodli o ponechaní klientov v našom zariadení?

Rovnako sa pýtame, ako môže napríklad asistentka podpredsedníčky NRSR len tak bez dôkazov uviesť, že sme našim klientom nedávali jesť, keď písomný doklad, váhový zošit, jasne preukazuje prírastok, nie úbytok váhy našich klientov? Ako môže uviesť, že naši klienti neabsolvujú lekárske prehliadky a ošetrenia, keď opäť existujú záznamy o lekárskych ošetreniach, či výpisy z účtov poistencov, ktoré sú spätne nemeniteľné a preukazujú opak? Alebo ako môže písať o akomsi odcudzení hodnotných vecí klientom, keď vnášanie cenných či značkových vecí je do nášho zariadenia zakázané? Ako môže táto istá blogerka/politička uviesť, že matka od 22. júna 2016 videla Natáliu len „cez mreže“, keď táto absolvovala 25.7.2016 viac ako hodinové skupinové stretnutie aj s Natáliou, kde bolo ďalších 50 ľudí a o ktorej existuje audionahrávka? Ako môže bez dôkazov tvrdiť takú nehoráznosť, že sme v zariadení podávali klientom škodlivé lieky, keď tieto sa u nás podávajú výlučne po ordinácii príslušného lekára? A prečo by desiatky rodičov trvali na zotrvaní ich detí v zariadení, kde im údajne dávajú škodlivé lieky?! Prečo by sa všetkých 22 detí, ktoré boli v auguste 2016 na letnej priepustke, vrátilo do zariadenia, kde im takto škodia?? A prečo by sa za 16 rokov, kedy boli naši klienti kedykoľvek vypočúvaní políciou, či už po opustení zariadenia alebo v iných prípadoch, títo nevypovedali o údajnom zlom zaobchádzaní? Veď by im to pomohlo dostať sa zo zariadenia, kde sme im údajne mali škodiť? Pre nátlak zamestnancov zariadenia to určite nebolo, pretože títo pri výsluchoch nie sú prítomní. Alebo sa pýtame, prečo političky klamú aj v takej základnej veci, že v zariadení nie je psychológ, keď iste vedia, že vysokoškolské psychologické vzdelanie mám ja ako riaditeľ zariadenia, t.č. je v pracovnom pomere okrem toho 6 ďalších psychológov a psychológov sme vždy zamestnávali? A prečo rovnako nepovedia, že ak v minulosti došlo k porušeniu pravidiel zo strany terapeuta, bol s ním okamžite rozviazaný pracovný pomer a informácie poskytnuté príslušným orgánom. A napokon, prečo poslankyne neinformujú o tom, že sama Natália vypovedala 22.6.2016 kurátorke na polícii o zlom zaobchádzaní zo strany otčima a matky a uviedla, že chce byť zverená do starostlivosti svojho otca a dňa 5.9.2016 Natália podala trestné oznámenie na otčima?

Za ostatné dni a týždne sme zistili, že v politike platí zvláštne pravidlo, že politik akoby mohol povedať čokoľvek, aby získal politické body, nemusí to mať vôbec žiadnu oporu v realite. Veríme však, že vyšetrovanie a kontroly zodpovedných inštitúcií, ktoré môžu čerpať zo spisov a listinných dôkazov, teda faktov o tomto prípade, prídu k pravdivému záveru.

Peter Tománek,
riaditeľ RZ Čistý deň, n.o.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

xa

K téme

Originálny historický príbeh plný mytológie a tajomstiev. Zabudnutý palác AquaCity Poprad: 20 rokov zážitkov a 20 rokov zábavy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.