Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
11. júna 2015 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Prečo ľudia páchajú zločiny?!

BRATISLAVA 11. júna – Karin Fossum je autorkou mimoriadne úspešnej série detektívnych románov o inšpektorovi Sejerovi, za ktorú získala viacero prestížnych ocenení a vyslúžila si povesť kráľovnej nórskej krimi. V slovenčine už vyšli prvé štyri časti série, Evino oko, Neobzeraj sa, Kto sa bojí vlka a naposledy Keď diabol svieti na cestu. Označujú ho aj za jej najtemnejší román.

Dvaja tínedžeri pohybujúci sa na hrane zákona sa zvyčajne zabávajú kradnutím kabeliek a peňaženiek. Zipp a Andreas si v jednom vyhrotenom prípade neuvedomia, čo spôsobili a pokračujú v dome staršej ženy. Situácia sa však uberie úplne iným smerom, ako očakávali.

Ako je už pre Karin Fossum príznačné, sústredí sa v detektívke situovanej do malého mesta na opis toho, ako násilie dokáže zničiť náš bežný život a hľadá odpoveď, za akých okolností niekto prekročí pomyselnú hranicu a stane sa vrahom.

Román Keď diabol svieti na cestu má niekoľko vedľajších línií, vrátane Sejerovho osobného života, v ktorom sa objavuje nová žena a významnú úlohu zohrá aj jeho adoptovaný vnuk.

Za túto knihu získala Karin Gumshoe Award za najlepšiu európsku detektívku roka

„Tento znepokojujúci román zobrazuje dôvody, prečo ľudia páchajú zločiny a zničujúci dopad, aký to má na ich životy.“
Good Book Guide

Prečítajte si krátky úryvok z novinky Keď diabol svieti na cestu:
„Nemôžeš zvaliť vinu na diabla,“ usmial sa Sejer.
„Nie?“
„Vari ho oficiálne nevylúčili z nórskej cirkvi? Ako neexis­tujúcu veličinu?“
„To je tá najväčšia chyba, akú sme spravili,“ povedal Skarre zamyslene.
„Prečo?“ vyzvedala Sara.
„Ak v neho neveríme, tak ho nespoznáme, keď sa náhle zjaví.“
„Chceš obviňovať diabla? Preboha. To by teda na súde vy­zeralo.“
„Nie, nie,“ Jacob pokrútil hlavou. „Skús sa na to pozrieť takto: stretávame sa s diablom stále. Otázka znie, ako naňho.“
Na okamih zmĺkol. „Vlastne ani neverím v diabla. Ale z času na čas zapochybujem. Napríklad, keď som videl Aniti­nu fotku. To, čo z nej ostalo. Alebo Robertovu tvár cez prie­zor cely. Je to dobrý človek.“

Viac mrazivých príbehov z drsného severu
nájdete na www.severskekrimi.sk.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Desať generácií žiakov duálneho vzdelávania v dm UNICEF oslavuje, rozdáva darčeky i arašidovú pomoc

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.