Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
26. septembra 2013 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Pozrite si BMW Isetta s múdrymi technológiami od BASF

BRATISLAVA 26. septembra – Isetta, kedysi pomenovaná ako „bubble car“, spôsobuje rozruch všade tam, kde sa objaví. Rozvíja ľudskú kreativitu, a to nielen pri vymýšľaní prezývok. BASF vytvorila jedinečné predvádzacie vozidlo “MySetta” vychádzajúce z modelu BMW Isetta 250 z roku 1958.

MySetta je dvojsedadlové vozidlo, do ktorého sa nastupuje z prednej strany. Na jeho výrobu boli použité inovatívne produkty spoločnosti BASF, ktoré mu dodali modernú podobu. Podvozok, karoséria, doplnkové časti a interiér vozidla boli kompletne prepracované. Na celej modernizácii boli použité farby, textílie a pružné peny od BASF.

Tento projekt bolo možné zrealizovať vďaka širokému portfóliu produktov spoločnosti BASF, či už sa jedná o polyuretánové peny pre ergonomické sedadlá, ľahké držiaky motora vyrobené z plastu alebo neobvyklé nátery. „Automobilový priemysel je pre skupinou BASF jedným z najdôležitejších zákazníckych segmentov. Aby sme mohli zjednotiť aktivity a kompetencie, dochádza k živej výmene informácií medzi tímami jednotlivých divízií,“ povedal Harald Pflanz, riaditeľ divízie Automotive Refinish Europe v BASF.

Zastávka v boxe: Lakovanie, peny a nátery
Počas modernizácie prechádzala MySetta odlišnými zastávkami. Špeciálne vyrobený dvojfarebný lak bol najskôr použitý na zmenšeninu vozidla v BASF Coatings’ Refinish Competence centre v Münsteri. Skúsený odborník Michael Wichmann sa počas precízneho lakovania zameral na pôvodnú farbu vozidla a použil modrú pre spodnú časť auta a bielu pre hornú. Vozidlo teraz vzbudzuje pozornosť svojou podkladovou farbou. Špeciálny, vodný efekt farby vytvárajú farby Big White a kovovo lesklá modrá Bluetta, ktorú dizajnéri v BASF navrhli špeciálne pre nové vozidlo Isetta. Materiály so špeciálnymi efektmi vytvárajú žiarivý vzhľad farby Big White. Na jej výrobu bol použitý moderný a vysoko technologický lak BASF značky Glasurit ® 90 Line. Glasurit má tiež špeciálne portfólio pre tradičné vozidlá, ktoré obsahuje najväčšiu paletu farieb na svete skladajúcu sa až zo 600 000 vzoriek určených k miešaniu. Samozrejme, paleta obsahuje i pôvodné farby Isetty.

Novú podobu získal aj interiér MySetty. Sedadlá a vnútorné obloženie bolo vybavené novým poťahom, ktoré bolo vyrobené systémom Steron®. Jedná sa o špeciálnu náterovú technológiu pre unikátne jemné povrchy s neobmedzenými dizajnérskymi možnosťami. Začiatočným bodom pre výrobu tohto poťahu je silikónová matica, do ktorej je požadovaný povrch vyrývaný laserom. Polyuretánová disperzia je následne nastriekaná v tenkej vrstve do silikónovej matice, kde vytvorí požadovaný tvar. Pomocou modernej laserovej technológie môžu byť matice vyrobené v krátkom čase a finančne menej nákladne v porovnaní s osobitne vytvorenými dizajnmi. Táto metóda môže byť používaná i na široké spektrum iných materiálov, ako sú koža, tkanina, papier alebo plastická hmota. „Univerzálne vlastnosti a dizajnérske možnosti Steronu môžu byt využité okrem automobilového priemyslu v mnohých iných výrobkoch, akými sú napríklad oblečenie, doplnky, nábytok alebo obaly,” vysvetľuje Heidrun Goth, riaditeľ Steron development. Okrem MySetty, bol napríklad i Smart Forvision, koncept predstavený spoločne s Daimlerom, taktiež vybavený poťahmi sedadiel vyrobených zo Steronu.

Menej peny, prvotriedne pohodlie pri sedení
Dobré sedadlo vo vozidle musí byť nielen pohodlné, ale aj pevné. Polyuretánová pena Elastoflex® W spĺňa obe tieto požiadavky. Pružné peny Elastoflex W sú na mieru vyrobené produkty určené na rôzne použitie, ako sú sedačky v osobných, nákladných vozidlách a v autobusoch. Sú vyrábané individuálne, aby spĺňali potreby každého zákazníka a dosahovali vysoký štandard pohodlia a mimoriadne úžitkové vlastnosti. Tieto výborné vlastnosti Elastoflex W umožňujú výrobcom modelových častí obrovskú dizajnérsku slobodu. Elastoflex môže byť tiež použitý okolo železných a drevených vložiek. Polyuretánové produkty pre automobilový priemysel umožňujú vysoko kvalitný dizajn interiérov a efektívne výrobné procesy.

Isetta bola nielen prelakovaná, ale taktiež vybavená malými technickými vecičkami. Interiér obsahuje celé vybavenie pre domáce kino. Nachádzajú sa v ňom stereo reproduktory a video projektor, ktoré dokážu premeniť každý piknik na filmovú noc pod šírym nebom. Dokonca i oblečenie je možné zladiť so sedadlami a výbavou interiéru MySetty. Módna návrhárka z Hamburgu, Julia Starp, navrhla kabát z látky, ktorá je potiahnutá systémom Steron®. Rovnaký materiál použila aj módna škola Ars Arpel z Milána pri návrhu a výrobe topánok, ktoré dokonale ladia s vozidlom..

O automobilových riešeniach BASF
Automobilový priemysel je jedným z kľúčových zákazníckych oblastí BASF, ktorý tvorí až 15 percent celkového predaja skupiny. Ako jeden z najvýznamnejších dodávateľov automobilového odvetvia z chemického priemyslu je BASF považovaná za dôveryhodného a výkonného partnera pre výrobcov vozidiel, dodávateľov a predajcov. So silnou pozíciou v Európe, Afrike, Severnej a Južnej Amerike, ale taktiež v Ázii, tvorí BASF globálnu priemyslovú sieť. Dodáva a vyvíja funkčné materiály a riešenia, ktoré prispievajú k výrobe automobilov tak v súčasnosti, ako aj v budúcnosti. BASF dodáva široké spektrum produktov pre použitie v automobilovom priemysle (od plastov, polyuretánových a zvláštnych penových materiálov, lakov a palivových prísad, materiálov do batérií, syntetických mazív, chladiacich kvapalín, brzdových kvapalín a chemikálií pre kožu a textílie). Predaj v automobilovom priemysle v roku 2012 dosiahol 9,5 mld. eur. Ďalšie informácie o automobilových riešeniach BASF sú k dispozícii na internetovej stránke www.automobil.basf.com.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Spoznajte Duchovný svet rastlín a využite ho pre lepšie zdravie a pohodu Cestujte za programom plným jedinečných kultúrnych a umeleckých zážitkov do metropoly východu

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.