Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
22. augusta 2012 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Poznáme mestá, ktoré sa vďaka obyvateľom zazelenajú

BRATISLAVA 22. augusta – Ak si myslíte, že Slováci svoje staré mobilné telefóny len tak vyhadzujú, mýlite sa. Až 759 ich prinieslo do predajní Orangeu a odovzdalo ich na ekologické zlikvidovanie či vymenilo za nový. To všetko počas druhého ročníka súťaže Zeleň pre mesto. Šetriť životné prostredie sa mnohí rozhodli aj aktiváciou faktúry v elektronickej podobe. Pre túto možnosť sa rozhodlo viac ako 23 400 zákazníkov. Nielenže tak odteraz budú mať pohodlnejší prístup k faktúram a údajom o svojej spotrebe, ale ročne spoločne zachránia stovky stromov.

Za tieto ekologické aktivity získali zákazníci nielen dobrý pocit, ale od konca apríla do konca júna takto pripisovali aj body na kontá svojich miest. Orange na základe toho odmení dve najekologickejšie zmýšľajúce mestá na západe, v strede aj na východe Slovenska. Obyvatelia každého z nich sa môžu tešiť na novú zeleň v hodnote 3 300 eur. Orange sa rozhodol udeliť aj špeciálnu odmenu vo výške 1 000 eur mestu Piešťany. Obyvateľom tohto mesta sa podarilo najrýchlejšie zmobilizovať a vyzbierať najväčší počet mobilov. Zo všetkých odovzdaných telefónov pochádza totiž viac ako tretina práve z Piešťan.

„Do druhého ročníka súťaže sa zapojilo o takmer tretinu viac ľudí ako v predchádzajúcom. Tešíme sa, že je na Slovensku toľko ľudí, ktorým rovnako ako nám záleží na prostredí okolo nás. Obyvateľom víťazných miest srdečne gratulujeme. Nová zeleň im už čoskoro v ich okolí osvieži a zútulní miesta, kde momentálne chýba, hodnotí Peter Tóth, manažér pre korporátne záležitosti spoločnosti Orange Slovensko.

Informácie o súťaži Zeleň pre mesto nájdete aj na www.orange.sk/zelen.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

ITAPA AI & Robotics 2024: Umelú inteligenciu musíme vedieť regulovať. Pozor však, aby sme nezabili inovácie Inžinierska cena 2022/2023 – Poznáme víťaza najlepšej diplomovej práce

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.