Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
15. novembra 2015 PR správyPotraviny od PRservis.skSITA Diskusia()

Potravinová zbierka spoločnosti Tesco pomôže ľuďom v núdzi

Bratislava, 16. november 2015 – Prichádza koniec roka a s ním aj zima, možno mrazivá a plná snehu. Tešíme sa na Vianoce a darčeky, na stretnutia s blízkymi a blížnymi. Medzi nami sú však aj ľudia, pre ktorých bude zima ťažkým obdobím a najkrajším darčekom kilogram múky, alebo teplé jedlo. Ľudia v núdzi – sociálne slabší, osamelí, alebo ľudia bez domova, odkázaní na pomoc druhých… Nie sú nám ľahostajní, a preto Tesco už tretí rok pomôže Potravinovou zbierkou v 78 obchodoch po celom Slovensku. Zapojiť sa môže každý zákazník malou pomocou, avšak s veľkým významom.

Celoslovenská Potravinová zbierka, ktorú organizuje Tesco spolu s charitatívnymi organizáciami a spoločnosťou Unilever už tretí rok pomáha ľuďom v ťažkej životnej situácii. Pomôcť nikdy nebolo jednoduchšie – stačí, ak od 16. do 21. novembra zakúpite trvanlivé potraviny, alebo drogériu a odovzdáte ich dobrovoľníkom z charitatívnych organizácií do označeného košíka vo vybraných predajniach Tesco. Vyzbierané potraviny poputujú charitatívnym organizáciám Depaul Slovensko, Evanjelická Diakonia, Slovenská katolícka charita a Potravinovej banke Slovenska. Kúpou vybraných výrobkov spoločnosti Unilever prispejú zákazníci sumou 3 centy z každého zakúpeného produktu a navýšia tak výťažok zbierky.

Najviac pomôže múka, cestoviny, strukoviny, konzervy, olej, mlieko, cukor, soľ, či koreniny. Z týchto potravín sa dajú variť sýte jedlá, ktoré aj zahrejú. Charitatívne organizácie však ocenia aj pracie prostriedky, čistiace a dezinfekčné prostriedky a prostriedky osobnej hygieny.

Zuzana Lošáková, Manažérka oddelenia komunikácie, Tesco Stores SR, hovorí: „Chceme s pomocou našich zákazníkov podať pomocnú ruku tým, ktorí to potrebujú – starým, chorým, deťom, ľuďom bez domova, aby dokázali prežiť zimu ľahšie. Je to pre mnohých náročné obdobie roka a práve blížiace sa Vianoce môžu byť s našou spoločnou pomocou pre mnohých z ľudí v núdzi krajšími a štedrejšími. Tesco finančne prispeje ďalšími 20 % z celkovej hodnoty darovaného tovaru a ako každoročne, sa pridáme k zbierke aj osobne my s našimi zamestnancami.“

Radi by sme aj tento rok s podporou štedrých darcov pomohli čo najviac ľuďom v núdzi. Za ostatné dva roky sa v potravinových zbierkach, ktoré spolu organizujú Tesco a charitatívne organizácie vyzbieralo viac ako 67 ton tovarov.

Veríme, že tento rok sa zapojíte i vy a spoločne s nami pomôžete ľuďom v núdzi. Viac informácií o potravinovej zbierke, zoznam obchodov i príbehy minuloročnej pomoci nájdete na www.potravinovazbierka.sk

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

sq

K téme

Ukážeme Vám ako pomáhať každým nákupom Sieť predajní Môjobchod otvorila 600. predajňu na Slovensku!

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Potraviny

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.