Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
12. apríla 2012 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

Pošta rozširuje svoje e – služby

BRATISLAVA 12. apríla – Slovenská pošta začiatkom marca otvorila prvé dve špeciálne pracoviská s názvom „e.SO“ (elektronické služby obyvateľstvu). Nájdete ich na Pošte Trenčín 1 a Bratislava 4.
Na oboch pracoviskách začala pošta poskytovať tri nové služby. K výpisu z Obchodného registra na právne účely, overenie originality elektronického čipu Osvedčenia o evidencii vozidla (OoEV I) a overenie originality elektronického čipu a odpis elektronických údajov z Oo EV I v týchto dňoch pribudla ďalšia novinka. Na spomínaných pobočkách si už môžete vybaviť aj overenie originality pre rakúske osvedčenie o evidencii vozidla. Táto služba môže občanom ušetriť investície najmä pri kúpe ojazdených vozidiel zo susedného Rakúska.

Nové služby na stovkách pôšt

Do roku 2014 by Slovenská pošta chcela postupne sprístupniť tieto služby na 800 poštách.
„Vo veľmi krátkom čase by sme chceli zriadiť ďalších 10 pracovísk rovnomerne rozmiestnených po celom území Slovenska. Pre túto etapu budeme vyberať pobočky otvorené do neskorých nočných hodín (19.00 – 21.00 h.), aby naše služby boli dostupné občanovi aj v mimopracovnom čase. Do roku 2014 by sme chceli postupne sprístupniť tieto služby na 800 “ informovala Marcela Hrdá, generálna riaditeľka Slovenskej pošty.

Výhody pre občanov

Hlavným benefitom nových pracovísk pošty je, že služby sú elektronické a sú poskytované z jedného miesta bez geografických obmedzení, čo znamená, že napr. pri výpise z Obchodného registra zákazník nemusí navštíviť príslušný súd, ale stačí, keď príde na poštu, kde je zriadené e.SO. Zároveň je veľkou výhodou cena služieb, v súčasnosti pošta poskytuje výpis z Obchodného registra za cenu 4€, čo je o 2,5 € menej, ako ho poskytujú napríklad okresné súdy.

Sadzobník úhrad pre aktuálne poskytované služby Integrovaného obslužného miesta účinný od 5.3.2012

Služba Správne/súdne poplatky Asistovaná služba IOM bez DPH DPH Asistovaná služba IOM vrátane DPH Celková cena služby vrátane DPH
Výpis z obchodného registra na právne účely 0,33  3,06  0,61  3,67  4,00 
Overenie originality elektronického čipu
Osvedčenia o evidencii vozidla (OoEV I) 2,08  0,42  2,50  2,50 
Overenie originality elektronického čipu
a odpis elektronických údajov z OoEV I 2,50  0,50  3,00  3,00 
Zámerom tohto nového projektu je postupné sprístupnenie služieb štátu (e- Government) občanom prostredníctvom našich pôšt. Štát často potrebuje komunikovať priamo s občanom a pošta potrebuje dovyťažiť svoju pobočkovú sieť. Aj to bol jeden z dôvodov, prečo sa rozhodla spustiť projekt Integrovaných obslužných miest.
Doteraz v rámci celého projektu Slovenská pošta podpísala tri memorandá o spolupráci v oblasti e–Governmentu – s Ministerstvom financií SR, s Úradom pre geodéziu, kartografiu a katastra SR a dňa 6.3. 2012 k nim pribudlo ďalšie s Ministerstvom vnútra SR.
O spoločnosti:
Slovenská pošta vznikla 1. januára 1993 a začiatkom októbra 2004 sa pretransformovala na akciovú spoločnosť so 100-percentnou účasťou štátu. Od svojho vzniku hospodári samostatne a nedostáva dotácie zo štátneho rozpočtu. Ratingová agentúra Moody’s udelila Slovenskej pošte už tretí rok za sebou rating úverového rizika na úrovni Aaa.sk, čo je najvyššia možná úroveň. V roku 2008 spoločnosť získala aj certifikáty, ktoré potvrdzujú zavedenie a udržiavanie systému manažérstva kvality a systému environmentálneho manažérstva, zodpovedajúce požiadavkám normy STN EN ISO 9001: 2001a STN EN ISO 14001:2005. Spoločnosť je taktiež držiteľom prestížnej ceny HR Gold za inovatívny projekt v personalistike.
PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

yv

K téme

V Devínskej Novej Vsi vyrastie rezidenčný projekt Stockerka dm podporuje svojich spolupracovníkov vo využití pracovného času na dobré skutky

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.