Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
20. decembra 2012 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Pomohli sme sirotám a vdovám

BRATISLAVA 20. decembra – Hornonitrianske bane Prievidza prostredníctvom vlastnej Nadácie bane pre zdravie, vzdelanie, kultúru a šport regiónu opäť pomohli rodinám, ktoré prišli o svojho živiteľa v dôsledku pracovného úrazu pri plnení pracovných povinností. Pre 28 sirôt – detí po baníkoch, ktorí zahynuli pri banskom nešťastí venovali v tomto predvianočnom období darčekové poukážky v hodnote 100 eur na dieťa, aby im spríjemnili najkrajšie sviatky roka.

Nejde o ojedinelú pomoc v tomto roku. Pred letnými prázdninami oslovili pozostalé rodiny s ponukou poskytnutia letnej rekreácie pre deti. Pred začiatkom školského roka prispeli žiakom a študentom na nákup školských pomôcok vo výške 100 eur na dieťa.

V tomto roku mohli pozostalé rodiny využiť aj rekreačný poukaz v hodnote 500 € na rodinu na ozdravný pobyt v Nízkych Tatrách. V priebehu roka sa spoločnosť usilovala riešiť aj viaceré individuálne požiadavky, s ktorými sa na ňu rodiny obrátili. Ide najmä o pomoc pri zabezpečení uhlia na vykurovanie domácnosti, zamestnania a štúdia rodinných príslušníkov.

V čase dvoch banských nešťastí v rokoch 2006 a 2009, ktoré hlboko zasiahli do života 24 rodín, vyjadrilo baníckej komunite účasť na nešťastí celé Slovensko. Solidaritu a spolupatričnosť rodinám prejavili vo forme morálnej aj finančnej.

Rovnako aj Nadácia bane pre zdravie, vzdelanie, kultúru a šport regiónu nezostala ľahostajná k osudu štyroch rodín stavbárov, ktorí prišli o svojich živiteľov v dôsledku tragédie na stavbe diaľničného mosta v Kurimanoch. Každej rodine darovala 2000 eur na riešenie ich sociálnej situácie.

Nadácia bane pre zdravie, vzdelanie, kultúru a šport regiónu, ktorú založili Hornonitrianske bane Prievidza pomáha tým, ktorí pomoc potrebujú, už od roku 2004. Jej finančnou základňou sú dobrovoľné príspevky a dary od sponzorov a širokej verejnosti. Okrem toho fyzické a právnické osoby môžu dobrovoľne poukazovať na jej konto dve percentá zo svojich daní. Zo získaných finančných prostriedkov nadácia napomáha humánnym cieľom, ako sú zvýšenie úrovne prístrojového vybavenia zdravotníctva, rozvoj a zachovanie kultúrneho dedičstva, mládežníckeho športu a zvyšovanie úrovne vzdelávania v regióne hornej Nitry.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Cyklotúlačky po Žitnom ostrove zavedú výletníkov aj k vrakom lodí uprostred lužného lesa Chopok po zime vyčistili od odpadu dobrovoľníci z troch krajín

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.