Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
87031_un0152183 1 676x451.jpg
16. februára 2018 SprávySvet od PRservis.skSITA Diskusia()

Podvýživa a hladomor v Južnom Sudáne

AL SABBAH 16. februára 2018 – Vo februári 2017 bol v Južnom Sudáne oficiálne vyhlásený hladomor. Situácia je aj po roku stále hrozivá a viac ako miliónu detí hrozí podvýživa.

Podvyživená bola aj dvojročná Maria John, korá bola prijatá do detskej nemocnice podporovanej UNICEF v Al Sabbah v Južnom Sudáne, s vážnou podvýživou a s mnohými zdravotnými komplikáciami. Vážila iba okolo 6 kilogramov.

„Doma nemáme čo jesť,“ povedala Gisma Augustino, Mariina matka.

Už za mesiac liečby sa však úplne uzdravila. A nie je jediná – za posledné štyri roky UNICEF v Južnom Sudáne vyliečil vyše 600 tisíc detí.

„Bála som sa a myslela si, že vyzdravie bez pomoci. Susedia mi poradili, aby som s ňou šla sem,“ hovorí Mariina matka, Gisma.

Ekonomická kríza s infláciou stiahla milióny ľudí ešte do väčšej chudoby. Extrémne chudobná strava, žiadny prístup k zdravotným službám, šírenie chorôb a nedostatočná sanitácia zvýšila akútnu podvýživu v celej krajine.

Mariina rodina a priatelia sa pripravovali na to najhoršie. Teraz sú nesmierne vďační, že majú opäť pri sebe zdravé, šťastné dieťa. „Nemôžem tomu uveriť,“ povedala Mariina stará mama.  „Videla som Mariu takú slabú… Neboli sme si istí, či sa ešte niekedy vráti domov.“

Deti potrebujú pomoc viac, ako kedykoľvek predtým. Vaše 2 % z dane dokážu pomôcť deťom ako Maria.

K téme

Pri liečbe onkologických ochorení je výživa jedným z kľúčových faktorov Ak sa vám senior stráca pred očami, musíte spozornieť

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Správy

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.