Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
4. marca 2014 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Podporte aktivity OZ Babie leto

BRATISLAVA 4. marca – Podľa zákona o daniach z príjmov môžete poskytnúť 2% z vašej dane vybranej neziskovej organizácii. Po zaplatení celej dane sa môžete rozhodnúť, či 2% z nej pôjdu do štátneho rozpočtu alebo ich daňový úrad prevedie na účet vami vybranej neziskovej organizácie.

„Budeme veľmi vďační každému, kto sa rozhodne poukázať 2% z daní práve Občianskemu združeniu Babie leto. Pomôže nám to napĺňať náš zámer pomáhať významným ľuďom, ktorí v aktívnom veku obohatili svojou činnosťou spoločnosť, ale kvôli rozličným okolnostiam sa na sklonku života ocitli v núdzi,“ hovorí predsedníčka OZ Babie leto Martina Kucejová – Šinalyová.

OZ Babie leto aktívne vyhľadáva osobnosti spoločenského života, na ktoré sa pomaly zabúda, ponúka im pomoc a ich osudy zároveň priebežne dokumentuje a uverejňuje na svojej internetovej stránke a v médiách. Prijíma tiež odporúčania od občanov, v okolí ktorých žije takáto osobnosť a to aj v prípade, že tento človek už nie je medzi nami a pomoc potrebujú jeho najbližší. Podporu a pomoc poskytlo združenie napríklad slovenským športovým legendám, hádzanárovi Antonovi Frolovi, lyžiarovi Vladimírovi Krajňákovi, alebo hercovi Ivanovi Palúchovi.

Financie pre svoju činnosť získava z pomoci podnikateľských subjektov, od dobrovoľných darcov a tiež z 2% z daní. „Sme úprimne radi, keď sa nášmu združeniu podarí pomôcť preklenúť náročné životné situácie tým, ktorí to potrebujú a prispieť k tomu, aby jeseň svojho života prežili v pokoji. Chceme udržiavať v spoločnosti spomienky na ľudí, ktorí si to zaslúžia a prispieť k upevneniu pocitu spolupatričnosti. Ich životy môžu zároveň inšpirovať generácie mladších a byť pre nich príkladom,“ dodáva Martina Kucejová – Šinalyová.

V prípade, že sa rozhodnete venovať 2% z daní OZ Babie leto, postupujte nasledovne:
(Viac informácií o možnosti podpory OZ Babie leto formou 2% z daní nájdete na adrese: http://www.babieleto.sk/2-2/)

Ak ste fyzická osoba – živnostník: Priamo v daňovom priznaní vyplňte kolónky na poukázanie 2% z dane (XIII. oddiel). Uveďte prosím meno organizácie: BABIE LETO – občianske združenie za pekné posledné roky. Právna forma: občianske združenie. IČO: 30847745. Sídlo: Bratislava, 811 06, Banskobystrická 4. Žiadne iné tlačivo podávať netreba.

Ak ste právnická osoba: V časti IV. daňového priznania vyplňte prosím vyššie uvedené údaje o občianskom združení. Darovať môžete v každom prípade aspoň 1,5% z dane. 2% z dane môžete darovať len vtedy, ak vaša firma poskytla súčasne verejnoprospešný dar (aj inej organizácii) vo výške 0,5% z dane.

Ak ste zamestnanec: Požiadajte prosím zamestnávateľa, aby vám vystavil „Potvrdenie o zaplatení dane“. Vyplňte „Vyhlásenie o poukázaní 2% z dane v prospech OZ Babie leto”. Obe tlačivá doručte do 30. apríla 2014 na daňový úrad podľa Vášho bydliska. Tlačivá a podrobnejšie informácie nájdete na adrese: http://rozhodni.sk/poukazatel/tlaciva-na-poukazanie-2-z-dane/

Viac informácií o činnosti OZ Babie leto môžete získať na internetovej stránke www.babieleto.sk. V prípade, že chcete OZ Babie leto podporiť aj finančným darom určeným na pomoc osobnostiam Slovenska, ktoré sa ocitli v núdzi, môžete ho poslať na účet vedený v Tatrabanke: 2625034031/1100.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Pomôžte vytvoriť zmenu: Spôsoby, ako pomôcť domácim zvieratám bez domova na Svetový deň zvierat aj po ňom Propagácia na sociálnych sieťach a vlastných blogoch: Prečo to pre váš biznis nestačí?

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.