Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
5. marca 2015 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Podporte aj tento rok OZ Babie leto 2% z daní

BRATISLAVA 5. marca – Aj tento rok môžete rozhodnúť o tom, či 2% z vašich daní pošlete štátu, alebo ich venujete niektorej z neziskových organizácií. OZ Babie leto – občianske združenie za pekné posledné roky bude aj v roku 2015 podporovať ľudí, ktorí v aktívnom veku obohatili svojou činnosťou našu spoločnosť, ale kvôli rozličným okolnostiam sa na nich na sklonku ich života pomali zabúda, alebo sa dokonca ocitli v núdzi. „Budeme veľmi vďační, ak aj v tomto roku získame pre našu činnosť finančné prostriedky, ktoré budeme môcť rozdeliť medzi tých, ktorí ich nie len potrebujú na preklenutie zložitej životnej situácie, ale ktorí si vďaka svojmu aktívnemu životu našu pomoc zaslúžia,“ hovorí predsedníčka OZ Babie leto Martina Kucejová – Šinályová.

Občianske združenie Babie leto aktívne vyhľadáva slovenské osobnosti, na ktoré sa pomali zabúda, dokumentuje ich osudy na svojej internetovej stránke a v médiách a pomáha im. V minulom roku OZ Babie leto aktívne komunikovalo s publicistom Slavomírom Kalným, hercom Ivanom Palúchom, legendárnou trénerkou krasokorčuľovania pani Hildou Múdrou, s jedinou slovenskou atlétkou, ktorá získala olympijskú medailu Evou Šuranovou –Kucmanovou, pästiarom Jánom Zacharom a s ďalšími osobnosťami.

Financie pre svoju činnosť získava z pomoci od podnikateľských subjektov, od dobrovoľných darcov a tiež z 2% z daní. „OZ Babie leto vzniklo ako dobrovoľná nezisková organizácia a pri jej zrode stála spomienka na skvelých ľudí, ktorí v aktívnom veku svojho života významne obohatili spoločnosť svojimi športovými, vedeckými či umeleckými výkonmi a dielami a ktorí získali pre našu krajinu významné ocenenia a rešpekt. Dnes zaslúžene tvoria živú súčasť našej histórie. Náš projekt by nemohol existovať bez aktívnej pomoci dobrých ľudí. Naša doterajšia skúsenosť hovorí, že napriek neľahkej spoločenskej situácii sa stále nájde dostatok tých, ktorých dokáže nadchnúť možnosť zúčastniť sa dobrej veci, čo si veľmi vážime a sme za to vďační,“ dodáva Martina Kucejová – Šinályová.

V prípade, že sa rozhodnete venovať 2% z daní Babiemu letu, postupujte nasledovne:

Ak ste fyzická osoba – živnostník: Priamo v daňovom priznaní vyplňte kolónky na poukázanie 2% z dane (XIII. oddiel). Uveďte meno organizácie: BABIE LETO – občianske združenie za pekné posledné roky. Právna forma: občianske združenie. IČO: 30847745. Sídlo: Bratislava, 811 06, Banskobystrická 4. Žiadne iné tlačivo podávať netreba.

Ak ste zamestnanec: Požiadajte zamestnávateľa, aby vám vystavil „Potvrdenie o zaplatení dane“ . Vyplňte „Vyhlásenie o poukázaní 2% z dane”. Obe tlačivá doručte do 30. apríla na daňový úrad podľa Vášho bydliska. Tlačivá nájdete na adrese: http://rozhodni.sk/poukazatel/tlaciva-na-poukazanie-2-z-dane/

Ak ste právnická osoba: V časti IV. daňového priznania vyplňte vyššie uvedené údaje o občianskom združení. Darovať môžete v každom prípade aspoň 1,5% z dane. 2% z dane môžete darovať len vtedy, ak vaša firma poskytla súčasne verejnoprospešný dar (aj inej organizácii) vo výške 0,5% z dane.

Viac informácií o činnosti OZ Babie leto môžete získať na internetovej stránke www.babieleto.sk.V prípade, že chcete OZ Babie leto podporiť aj finančným darom určeným na pomoc osobnostiam Slovenska, ktoré sa ocitli v núdzi, môžete ho poslať na účet vedený v Tatrabanke: 2625034031 / 1100.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Bodkovaný deň po prvýkrát aj na Slovensku Nadácia Dionýza Ilkoviča bude podporovať budúcich slovenských vedcov

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.