Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
14. marca 2014 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Podpora pre mladé talenty

BRATISLAVA 14. marca – CBA Slovakia, a.s. v spolupráci s Centrom pre filantropiu, n.o. podporujú zmysluplné aktivity už štvrtý rok po sebe. V roku 2014 podajú pomocnú ruku talentovaným deťom a mladým ľuďom. Úplne nový grantový program nesie názov Podporujeme talenty.

„Naším cieľom je nachádzať a podporovať mladých, výnimočne nadaných umelcov, športovcov alebo vedcov vo veku od 8 do 18 rokov. Chceme vytvoriť priestor na rozvoj potenciálu mladých talentov a poskytnúť im priestor sa sebarealizáciu,“ hovorí viceprezident CBA Slovakia, a.s. Vladimír Kocúrek a dodáva: „Podporu rozvoja mladých talentovaných ľudí považujeme za hlavný predpoklad pre rýchlejší rozvoj celej spoločnosti. Veríme, že investícia do ambicióznych mladých ľudí, ktorí sa raz stanú priekopníkmi vo svojom odbore, je správna a bude dobre využitá.“

„Program je určený študentom ZŠ a SŠ s preukázateľnými výsledkami na domácej či medzinárodnej scéne, ktorí majú jasnú predstavu, ako využiť finančný grant na svoj ďalší rozvoj. Zámerom programu však nie je podporovať len tých, ktorí sú v súčasnosti na špičke vo svojej oblasti, ale najmä tých, ktorí majú potenciál sa tam dostať a finančná podpora im to môže uľahčiť. V programe celkovo prerozdelíme sumu 10 700 €,“ uvádza hovorí Monika Lacková z Centra pre filantropiu.

O podporu sa môžu uchádzať talenty v rámci týchto oblastí:
• vzdelávanie – žiaci základných a stredných škôl z mesta Lučenec, účastníci vedomostných olympiád a súťaží,
• kultúra – žiaci základných a stredných škôl z mesta Lučenec, ktorí vynikajú v niektorom z umeleckých oborov: hudobnom, výtvarnom, tanečnom, alebo literárno-dramatickom,
• šport – žiaci základných a stredných škôl z mesta Lučenec, ktorí vynikajú v niektorom z individuálnych alebo kolektívnych športov.

Projekty podporené v grantovom programe môžu na svoju realizáciu získať finančnú podporu v závislosti od plánovaných aktivít a finančnej náročnosti projektu.

Grantový program bol vyhlásený od 3.3.2014. Uzávierka predkladania projektov je 31.3.2014. Najneskôr do tohto termínu je potrebné vyplnený formulár spolu s projektom v elektronickej forme poslať na e-mailovú adresu: lackova@changenet.sk. Výsledky grantového programu a zoznam podporených projektov budú na stránke www.cba-slovakia.sk a www.cpf.sk uverejnené v druhej polovici apríla 2014.

O CBA Slovakia
Obchodná spoločnosť CBA Slovakia, s.r.o. Lučenec vznikla v roku 2003, aj keď podnikateľské aktivity jej zakladateľov siahajú až do roku 1992. V súčasnosti prevádzkuje dva veľkoobchodné sklady a 347 maloobchodných prevádzok po celom území SR, členených do troch hlavných maloobchodným reťazcov CBA Potraviny, Cent Supermarket CBA a Diskont CBA. Prevádzkuje tiež štvrtý formát, unikátny festivalový supermarket FEST Market CBA. Spoločnosť zamestnáva približne 2 600 zamestnancov a je členom nákupnej aliancie CBA SK.

Poslaním Centra pre filantropiu je rozvoj darcovstva a občianskej spoločnosti. Začiatky CpF siahajú do roku 1992. Slúži na podporu celého spektra verejnoprospešných účelov – od rozvoja občianskeho aktivizmu, cez ochranu a tvorbu životného prostredia, ochranu a podporu zdravia a vzdelávania po rozvoj a podporu vedy či pomoc pri živelných pohromách. Na jeseň 2012 CpF v spolupráci s americkou organizáciou TechSoup Global spustili súťaž najlepších on-line riešení, ktoré naštartujú spoločenskú zmenu Reštart Slovensko, ktorej cieľom je podporiť aktívnych občanov a ich nápady.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Inžinierska cena 2022/2023 – Poznáme víťaza najlepšej diplomovej práce Nadácia Henkel Slovensko vyhlasuje výzvu, v ktorej seniorom prerozdelí 65 tisíc

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.