Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
13. januára 2014 PR správyInformačné technológie od PRservis.skSITA Diskusia()

Podľa Accenture sa zvýšil dopyt po nositeľných technológiách

BRATISLAVA 13. januára – Vo svete spotrebnej elektroniky dominujú smartfóny, HD televízory, notebooky a tablety. Avšak podľa najnovšieho prieskumu Accenture Digital Consumer Tech Survey 2014 sa na trhu vytvára výrazný záujem spotrebiteľov o nákup tzv.– nositeľných technológií (wearables). Fitnes monitor si v roku 2014 plánuje zakúpiť až 52 % opýtaných. Prieskum realizovaný na viac ako 6000 respondentoch v šiestich krajinách (Austrália, Kanada, India, Južná Afrika, Veľká Británia a USA) ukázal, že mnoho z opýtaných má záujem aj o kúpu smarthodiniek (46 %) a okuliarov pripojených na internet (42 %).

Nositeľné technológie poskytujú širokú škálu možností. Fitnes monitory sledujú srdcovú činnosť a spálené kalórie, okuliare s internetom zasa umožňujú browsovať, robiť digitálne fotografie a prijímať hands-free notifikácie.

„V minulom roku sa nositeľné technológie ukázali ako ďalšie veľké odvetvie trhu so spotrebnou elektronikou, najmä pre zdravie a wellness,“ povedal Mattias Lewren, globálny riaditeľ divízie Accenture Electronics and High-Tech. „Výrobcovia spotrebnej elektroniky by mali zvážiť investície do inovácie a dizajnu nositeľných produktov a vytvárať ekosystémy, ktoré prepoja nositeľné zariadenia so širšou škálou interaktívnych digitálnych sietí. Každý spotrebiteľ je zároveň aj digitálnym spotrebiteľom, čoho dôkazom je aj enormný záujem o nositeľné technológie.“

Spotrebitelia túžia po „phabletoch“
Okrem týchto zistení výskum zaznamenal aj značný záujem o kúpu tzv. phabletov, teda novovznikajúcu kategóriu mobilných zariadení, ktoré kombinujú funkcie smartfónu a tabletu. Veľkosť ich obrazovky sa hýbe medzi päť až sedem palcov, čiže niečo medzi tradičným smartfónom a tabletom. Viac ako polovica (51 %) spotrebiteľov uviedla, že namiesto kúpy tradičného smartfónu by v roku 2014 uprednostnili

Zároveň, jedna tretina opýtaných potvrdila, že v nadchádzajúcich 12-tich mesiacoch plánuje zvýšiť výdavky na digitálne zariadenia. V priebehu roka 2014 si napríklad 52 % opýtaných chce kúpiť smartfón a 40 % tablet. Podobne, 41 % má v úmysle kúpiť si HDTV a 38 % laptop. Plány spotrebiteľov kúpiť si tieto štyri typy multifunkčných zariadení ďaleko prevyšujú zámery nákupu zariadení s jednou funkciou, ako sú domáce herné konzoly (25 %), GPS (23 %) alebo čítačky kníh (22 %).

O spoločnosti Accenture
Accenture je globálna spoločnosť poskytujúca odborné služby v oblasti manažérskeho poradenstva, technologických služieb a outsourcingu. Má približne 281.000 zamestnancov a poskytuje svoje služby klientom vo viac ako 120 krajinách. Vďaka kombinácii jedinečných skúseností a rozsiahlych znalostí naprieč všetkými odvetviami, doplnenými rozsiahlym výskumom celosvetovo najúspešnejších firiem, spoločnosť Accenture pomáha svojim klientom stať sa vysoko výkonnými spoločnosťami. Spoločnosť za fiškálny rok končiaci k 31.augustu 2013 dosiahla celosvetový obrat 28,6 miliardy amerických dolárov. Pre viac informácií o spoločnosti Accenture navštívte www.accenture.com.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Kam po vysokej škole? Program Teach Next ponúka absolventom unikátnu možnosť ako naštartovať kariéru Pečeň neohrozuje len alkohol, pre jej záchranu je dôležité upraviť svoj životný štýl

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Informačné technológie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.