Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
18. februára 2014 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

Počet obchodov Tesco na Slovensku sa zaokrúhlil na číslo 150

BRATISLAVA 18. februára – Investície a desiatky pracovných miest vo všetkých regiónoch. Takto možno zhrnúť pôsobenie spoločnosti Tesco Stores SR, a.s. na Slovensku. Jeden z najznámejších maloobchodníkov zajtra otvára v Banskej Štiavnici svoj stopäťdesiaty obchod v Slovenskej republike. Nový supermarket s rozlohou 800 m vytvorí v meste takmer dvadsať pracovných miest.

„Viem, že každým jedným obchodom sme Slovensku bližšie,“ vyhlásil Martin Dlouhý, generálny riaditeľ spoločnosti Tesco Stores SR, a.s. Naráža tým na stratégiu spoločnosti prispôsobovať svoje prevádzky jednotlivým lokálnym potrebám a požiadavkám. Či už výberom ponuky alebo samotným usporiadaním predajne. Ani štiavnický obchod nebude výnimkou. Ako prvý supermarket na Slovensku bude mať v porovnaní s rovnakými formátmi desaťnásobne väčšiu ponuku

Čo sa však nemení je prax prispieť i podporou aktivít v meste. V prípade Banskej Štiavnice spoločnosť Tesco Stores SR, a.s. poskytne jednorazové finančné dary na podporu multifunkčného ihriska a obnovenému miestnemu kinu. S kinom plánuje vytvoriť aj dlhodobé partnerstvo. „Svojim príchodom chceme prispieť nie len ponukou kvalitných tovarov a prvotriednych služieb, ale stať sa súčasťou mestského života,“ pokračuje Martin Dlouhý, ktorý sa na slávnostnom otváraní štiavnického obchodu zúčastní osobne spoločne s primátorkou mesta Nadeždou Babiakovou.

V minulom kalendárnom roku spoločnosť Tesco Stores SR, a.s. otvorila 13 obchodov na Slovensku, pričom za prvé dva mesiace roku 2014 pribudli okrem Banskej Štiavnice i prevádzky v Trsticiach a Varíne. Celkovo tak vzniklo v súvislosti s otvorením predajní vyše 300 pracovných miest. Vo všetkých prípadoch podporilo Tesco svoje okolie – vecnými darmi materským školám či finančne organizáciám, ktoré sa venujú starším ľuďom, sociálne slabším či deťom.

Otvorenie každého obchodu pomáha ekonomike regiónu i nepriamo. Odbyt pre svoje výrobky získavajú napríklad lokálni pekári, poskytovatelia služieb, reštauračné zariadenia, dlhodobé zákazky získavajú i poskytovatelia SBS či upratovacích služieb.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Počet ľudí s nadrozmerným nosom na Slovensku náhle prudko narástol Predstavujeme región Liptov: V lete sú najviac v obľube vodné parky, Liptovská Mara či cyklotrasy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.