Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
8. januára 2014 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Počas adventu ľudia darovali 62 000 euro

BRATISLAVA 8. januára – Dobrovoľníci z neziskových organizácií vyzbierali v 33 obchodoch Tesco na Slovensku viac než 62 000 eur. Nadácia Tesco zorganizovala počas štyroch predĺžených adventných víkendov už 12. ročník tradičnej Vianočnej zbierky, ktorej sa zúčastnili partneri Slovenská humanitná rada a Slovenská katolícka charita.

Každoročne prebieha počas štyroch predĺžených adventných víkendov vianočná zbierka, ktorú organizuje Nadácia Tesco spolu s neziskovými organizáciami. Vyzbierané peniaze pomôžu znevýhodneným skupinám obyvateľov, o ktoré sa neziskové organizácie v danej lokalite starajú. Najvyššiu sumu cez 10 000 euro sa podarilo vyzbierať v hypermarkete Tesco v Žiline a získala ju Nadácia Krajina harmónie Žilina. Hneď za nimi sa umiestnila ÚNSS – Výcviková škola vodiacich psov z Bratislavy, ktorí zbierali v hypermarkete Tesco Lamač a vyzbierali takmer 7 500 . Tohtoročná zbierka odštartovala 28. novembra a skončila 22. decembra.

„Aj tohtoročná zbierka potvrdila skutočnosť, že ľudia počas zimných mesiacov sú citlivejší a ohľaduplnejší voči ľuďom odkázaným na pomoc iných. Ďakujeme všetkým, ktorí sa do zbierky zapojili.“ povedala v tejto súvislosti Martina Múčková, manažérka spoločenskej zodpovednosti Tesco Stores SR.

Výsledky zbierky za jednotlivé víkendy
• 1. víkend – 13 854 
• 2. víkend – 16 074 
• 3. víkend – 15 756 
• 4. víkend – 16 340 
• Spolu – 62 024.

Poznámka pre vydavateľa
• Nadácia Tesco v spolupráci s partnermi organizuje už 12. ročník vianočnej charitatívnej zbierky
• Výsledkom tohtoročnej zbierky je vyzbieraná celková suma – 62 000 eur
• Vianočná zbierka začala 28. novembra a trvala až do 22. decembra 2013
• Zbierka prebehla na nepredajných plochách v 33 hypermarketoch, supermarketoch a obchodných domoch Tesco
• Cieľom zbierky bolo finančne pomôcť neziskovým organizáciám, ktoré sa venujú rôznym znevýhodneným skupinám obyvateľstva

Spoločnosť Tesco Stores SR, a. s., člen Zväzu obchodu a cestovného ruchu SR, vstúpila na slovenský trh v roku 1996 a v súčasnosti prevádzkuje 147 obchodov, z toho 5 obchodných domov, 34 expresov, 63 hypermarketov, z toho 8 Extra, 45 supermarketov a 18 čerpacích staníc. Prevádzkuje tiež dve distribučné centrá na potraviny v Beckove a v Prešove a štyri obchodné centrá Galéria v Bratislave-Lamači, Trnave, Nitre a Dunajskej Strede, v ktorých je vyše 150 obchodov so zameraním najmä na módu, obuv, doplnky, ako aj široké spektrum služieb vrátane občerstvenia a možností zábavy najmä pre deti. V roku 2012 spustila i unikátnu službu Tesco Potraviny domov. So svojimi 10 000 zamestnancami patrí spoločnosť Tesco k najväčším súkromným zamestnávateľom na Slovensku. Základom filozofie spoločnosti Tesco je poskytnúť zákazníkovi najvyššiu kvalitu za najlepšiu cenu a stať sa obchodom pre

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Pestovatelia a dodávatelia zeleniny a ovocia sa stretnú na celoslovenskej konferencii, podporuje ju Kaufland Sumou takmer 70 000 eur podporia zákazníci dm ďalšiu inštaláciu fotovoltických panelov v školských zariadeniach

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.