Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
5. júna 2017 PR správyCestovný ruch od PRservis.skSITA Diskusia()

Platobná karta, ktorá platí všade na svete

BRATISLAVA 5. júna 2017

NIEKTORÉ KARTY VÁM V ZAHRANIČÍ PLATOBNÝ TERMINÁL NEVEZME. S KTORÝMI CESTUJETE S ISTOTOU?

Ceste do zahraničia vždy predchádza určitá príprava. Overíte si, či máte platné doklady, vhodné oblečenie, pripravíte si občerstvenie, kúpite obľúbený magazín, aby vám cesta rýchlejšie ubehla. Okrem týchto vecí je dôležité myslieť aj na to, či budete mať v zahraničí prístup k vašim peniazom. Toto si viete jednoducho overiť vo svojej banke telefonicky, cez online chat alebo návštevou pobočky.

Platobnou kartou, ktorou zaplatíte takmer všade na svete, je kreditná karta. „Naši klienti minulý rok platili kreditnou kartou aj v takých častiach sveta, do ktorých bežne necestujeme. Napríklad v najjužnejšom meste sveta USHUAIA (Argentína), Sisimuit v Grónsku, Garapan (Severné Mariany), Nevis v Malých Antilách, či Juarez v Mexiku, ktoré je známe ako jedno z najnebezpečnejších miest sveta,“ uviedol Rastislav Vallo, vedúci oddelenia platobných kariet Tatra banky. „Výhodou kreditky je aj to, že pri odcudzení a prípadnom zneužití karty nielen v zahraničí klienti neprídu o svoje peniaze, keďže používaním kreditnej karty využívajú peniaze banky,“ dodáva Vallo.

KEĎ SI CHCETE POŽIČAŤ BEZ PLATENIA ÚROKOV

Kreditná karta je síce úverový produkt, ale jej správnym používaním nemusíte platiť žiadne úroky (bezúročné obdobie) a pri objeme platieb nad určitú sumu neplatíte ani mesačný poplatok. Na rozdiel od spotrebiteľského úveru je jej vybavenie a načerpanie peňazí oveľa jednoduchšie.

BEZPEČNOSŤ PLATIEB

Tatra banka poskytuje vo svojom internet bankingu a v mobilnej aplikácii klientom možnosť zmeniť si denné limity na platobnej karte kedykoľvek a s okamžitou účinnosťou. Napríklad, keď idete do zahraničia, znížite si limit na karte len na potrebnú sumu. V prípade, že chcete platiť viac, limit si s okamžitou účinnosťou zvýšite vo svojej mobilnej aplikácii a po zaplatení si ho opäť znížite. Obľúbenosť zmeny denných limitov potvrdzuje aj fakt, že si klienti Tatra banky počas apríla zmenili svoj denný limit na karte viac ako 15 000 krát.

TIP NA DOVOLENKU

Svoju cestu do zahraničia si môžete vylepšiť aj pátraním po pôvode slovenských výrazov spolu s limitovanou edíciou kreditnej karty, ktorú tento rok Tatra banka venovala autorovi prvého etymologického slovníka Ľuborovi Králikovi. Pripravila 15 unikátnych dizajnov kariet, na ktorých sú vybrané výrazy práve z etymologického slovníka. Navyše, noví majitelia kariet majú možnosť získať bonus 30 €. Výhodná ponuka trvá do 31. augusta 2017.

K téme

mBank svojim klientom prináša bezkontaktnú platobnú službu SwatchPAY! Aké sú možnosti na stravovanie v práci alebo pri podnikaní a ktorá je najvýhodnejšia?

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Cestovný ruch

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.