Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
13. decembra 2012 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Pivovarnícky komunitný projekt s rekordným počtom hlasov

VEĽKÝ ŠARIŠ 12. decembra – Do charitatívneho programu Občianska voľba Pivovaru ŠARIŠ, ktorý vyhlasuje Komunitná nadácia Veľký Šariš, sa v tomto roku zapojil rekordný počet obyvateľov Slovenska. Tí hlasovali za víťazné projekty mimovládnych organizácií z okresov Prešov, Sabinov, Vranov nad Topľou a Bardejov a o tom, ktoré z nich získajú finančný grant na aktivity, ktoré by mali zaujímavou formou prispieť k tomu, aby sa zlepšila kvalita života na východnom Slovensku.
Hodnotiaca komisia vyhlásila sedem víťazných projektov charitatívneho programu Občianska voľba Pivovaru ŠARIŠ. O tom, že takýto program má silný ohlas a pomáha poukázať na to, čo trápi alebo zaujíma všetkých, ktorí chcú zmeniť východné Slovensko na lepšie miesto pre prácu aj oddych, svedčí aj 18 419 zaslaných hlasov. Tie poslali občania projektom mimovládnych organizácií, a to po prvýkrát aj v internetovom hlasovaní. „Je to niečo úžasné, koľko hlasov nám prišlo, je to rekord v histórii Občianskej voľby“ povedala správkyňa Komunitnej nadácie Veľký Šariš Mgr. Štefánia Lenzová. Už po deviaty raz zakladateľ a partner projektu, spoločnosť Pivovary Topvar, a.s. venuje najúspešnejším projektom grant vo výške 16 600 EUR. Dovedna, vrátane tohto ročníka Občianskej voľby Pivovaru ŠARIŠ, sa podarilo prerozdeliť 192 817 eur na pomoc a podporu východoslovenského regiónu.
V tomto roku priniesol grantový program po prvý raz aj novú tému, ktorou je zodpovedná konzumácia alkoholických nápojov, a to v kontexte témy nevhodnosti požívania alkoholu neplnoletými, pri jazde vozidlom a vplyvu alkoholu na tehotné ženy. Manažérka korporátnych vzťahov spoločnosti Pivovary Topvar Miriam Šramová k tejto novinke uviedla: „Téma alkoholu a prevencie je neustále aktuálna, preto sa snažíme aj formou grantov podporiť zaujímavé projekty. Našim cieľom nie je iba finančná pomoc, ale aj podpora osvetovej činnosti v oblasti zodpovedného pitia alkoholu.“ Jej slová potvrdzuje aj to, že hneď na druhom mieste je medzi najúspešnejšími projektmi práve jeden s touto novou témou. „Z rozmanitosti podporených projektov vidieť, že Východniarom, a určite nielen im, mimoriadne záleží na tom, ako vyrastajú ich deti, aké je životné prostredie okolo nich a na zdravom životnom štýle. Tento ročník bol výnimočný tým, že aj Občianska voľba sa rebrandovala, zdigitalizovala a pritiahla rekordný počet hlasujúcich.“ dodala Miriam Šramová.
Grantový program Občianska voľba Pivovaru ŠARIŠ každoročne prebieha v úzkej spolupráci s Komunitnou nadáciou Veľký Šariš už od roku 2004. Dokázal si získať pevné miesto medzi aktivitami, ktoré významne pomáhajú zlepšiť kvalitu života v regióne východného Slovenska a o jeho význame svedčí aj každoročný vysoký záujem obyvateľov zapojiť sa do hlasovania o víťazných projektoch.

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;mt

K téme

TOPVAR: Pivovarníci venujú východnému Slovensku 16 600 eur Súťaž kamenných predajní Visa Slovak Top Shop 2023 vyhrala čokoládovňa LYRA z Ivanky pri Nitre

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.