Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
15. augusta 2013 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

TOPVAR: Pivovarníci venujú východnému Slovensku 16 600 eur

VEĽKÝ ŠARIŠ, 15. augusta – Pivovarnícky komunitný projekt Občianska voľba Pivovaru ŠARIŠ vyhlasuje už 10. výzvu na podanie projektov.
Projekt sa už 10 rokov zameriava na zlepšenie kvality životného prostredia, ekológie ako aj kvality života občanov východného Slovenska. K týmto témam postupne pribudli pálčivé celospoločenské témy ako prevencia nadmernej konzumácie alkoholických nápojov, prevencia konzumácie alkoholu počas tehotenstva, vplyv alkoholu na ženské telo a iné. Zaujímavosťou tejto iniciatívy je mechanika rozdeľovania finančných prostriedkov, kde o potrebe a opodstatnení finančnej podpory rozhodujú samotní občania hlasovaním.
„Ľudia z regiónu najlepšie vedia, ktorý z projektov je najužitočnejší. Práve preto je Občianska voľba určená mimovládnym organizáciám zo štyroch východoslovenských okresov miest Prešov, Sabinov, Vranov nad Topľou a Bardejov,“ uviedla Miriam Šramová, manažérka korporátnych vzťahov spoločnosti Pivovary Topvar, a.s. Tieto budú mať možnosť získať finančný grant na realizáciu zaujímavých projektov, ktoré prispejú k skvalitneniu životnej úrovne obyvateľov východného Slovenska.
Pivovary Topvar, a.s. za uplynulých deväť ročníkov prostredníctvom Občianskej voľby podporili 74 projektov, na ktoré venovali celkom 192 979 eur. Úspešné projekty získali doteraz od občanov 58 572 hlasov. Finančné prostriedky sa takto pretransformovali a zanechali trvalú stopu v regióne východného Slovenska.

Na tento účel pivovarníci chcú prispieť svojim darom 16 600 eur.
„Sumu 16 600 eur už po 10 krát venujeme východoslovenskému regiónu. Okrem ekologických tém už po druhý rok budú nosnou témou projekty zamerané na prevenciu aktuálnych spoločenských tém ako mladiství a alkohol, alkohol za volantom, vplyv alkoholu na tehotné ženy. Veríme, že v tomto smere informácií a osvety nie je nikdy dosť. Takisto podporíme vzdelávacie projekty pre rodičov, školských pedagógov a psychológov, prevádzkarov, samosprávu a policajtov. Kreativite pri projektových zámeroch sa medze nekladú,“ doplnila Miriam Šramová.

Projekty, ktoré sa budú uchádzať o finančnú podporu, môžu byť v nasledujúcich kategóriách:
Prevencia nadmernej konzumácie alkoholu
Ekológia
Zdravotná starostlivosť a sociálne služby
Športové aktivity
Kultúra a spoločenský život
Vzdelávanie

Grantový program Občianska voľba Pivovaru Šariš prebieha v úzkej spolupráci s Komunitnou nadáciou Veľký Šariš už od roku 2004. O príspevok môže mimovládna organizácia požiadať vyplnením formulára, ktorý je k dispozícii na http://home.nextra.sk/komunit (projekt Občianska voľba Pivovaru ŠARIŠ 10. ročník), alebo na www.pivovarytopvar.sk (sekcia Naše hodnoty, podsekcia Podpora komunít). Poradenstvo pri príprave projektov poskytne Štefánia Lenzová, správkyňa Komunitnej nadácie Veľký Šariš. Osobné stretnutie môžete dohodnúť na telefónnych číslach 0907/920 594 , 051/776 2013 alebo: komunitna@nextra.sk
Pri prvom výbere prihlásených projektov a ich postupu do verejného hlasovania občanov, bude Rada reprezentantov pri Komunitnej nadácii Veľký Šariš posudzovať prihlásené projekty. Okrem jasne formulovanej témy projektu, cieľa a súladu so zameraním programu v tomto ročníku sa bude hodnotiť aj dlhodobá využiteľnosť projektu.
Definitívny výber projektov ostane naďalej v rukách občanov ich verejným hlasovaním formou on-line ankety na webovej stránke/portáli sita.sk. Každý občan tak môže dať svoj hlas projektu, ktorý je podľa neho najdôležitejší a zohľadňuje potreby jeho regiónu. Hlas môže dať jednému projektu v každej kategórii alebo len jednému projektu, ktorý ho mimoriadne oslovil a teda, by mal získať finančnú podporu na realizáciu.
Maximálna výška podpory jedného projektu je 3 000 EUR.
Svoje žiadosti o finančnú podporu projektu zasielajte do Komunitnej nadácie Veľký Šariš, Námestie sv. Jakuba č.26, 082 21 Veľký Šariš. Uzávierka doručenia žiadostí o podporu projektov v 10. ročníku OBČIANSKEJ VOĽBY PIVOVARU ŠARIŠ je 21. október 2013.

Štefánia Lenzová
Komunitná nadácia Veľký Šariš

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ig;nr

K téme

Fanúšička piva Kozel inšpirovala k sponzoringu stola! Pivovary Topvar rozširujú portfólio o nápoj cider Kingswood

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.