Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
24. júna 2015 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Pijan a záletník. Alebo len prefíkaná hra?

BRATISLAVA 24. júna – Šľachtickej dcére Juliane Brezovickej osud nenadelil šťastné detstvo. Matka jej zomrela pri pôrode a otec na ňu kvôli tomu zanevrel. Vychováva ju stará bylinkárka, ktorá ju chráni pred krutou kastelánkou.

Jej život sa však od základu zmení, keď do pevnosti Hamborek zavíta Imrich Tárcai, mladý syn grófa z Kamenice, aby sa z poverenia kráľa stal Julianiným snúbencom a poručníkom. Z nechceného dieťaťa je tak dedička Hamborka a Imrichova verenica.

Jana Pronská napísala desiaty román a stále dokazuje, že je prvou dámou slovenskej historickej romance. VERENICA je strhujúci príbeh lásky na pozadí skutočných historických udalostí.
Z Juliany vyrastie krásna mladá žena, no na svojho snúbenca čaká dlhých päť rokov. Keď už prestáva dúfať, že sa s ním stretne, dostane pozvanie na kráľovský dvor. Ibaže v Budíne ju nečaká hrdina z jej detstva, ale zhýralý pijan a záletník.

„Kto je to?“ opýtal sa kráľ.
Alžbeta, kráľovná matka, sa usmiala: „Ak ma pamäť neklame, syn môj, mala by to byť Juliana Brezovická, budúca nevesta Imricha Tárcaia. Gróf pred časom požiadal o jej uvedenie na dvore.“
„Imrichova snúbenica?“ neveriacky zdvihol obočie kráľ. „Nuž, ak ho ani táto deva nepreberie k životu, tak je nadobro stratený! Je naozaj nádherná. Netušil som, že na severe v horách máme poschovávané takéto krásavice.“

Zdrvená Juliana však požiada kráľa, aby zrušil ich zasnúbenie. Je však všetko také, ako sa na prvý pohľad zdá? Je Imrich naozaj tým, za koho ho všetci pokladajú?
Dramatické udalosti, hrozba moru pustošiaceho krajinu a všadeprítomná smrť preveria odvahu a česť každého človeka. Nájdu Imrich s Julianou opäť cestu k sebe a dajú šancu láske, ktorú skrývajú v srdci?

VERENICA vás na 250 stranách prenesie do dávnej minulosti. Jana Pronská opäť postavila fiktívny príbeh na reálnych základoch. „Brezovickí šľachtici mali na Slovensku veľmi významné postavenie v období svojho rozkvetu,“ vysvetľuje autorka. „Hamborek – malá pevnosť v ich vlastníctve ešte existovala v 15 storočí, kým zanikla úplne a nenávratne.“

Začítajte sa do Verenice od Jany Pronskej.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Dajú šancu láske, ktorú skrývajú v srdci? Ako ho dokázala zabiť spútaná nahá žena?!

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.