Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
89039_poster 676x953.jpg
22. októbra 2018 PR správyKultúraHudba od PRservis.skSITA Diskusia()

PETRŽALSKÁ BARETKA 2018. 6. ročník celoslovenskej prehliadky humornej hudobnej a literárnej tvorby 27.10. 2018 / od 14:00 h / DK Zrkadlový háj

BRATISLAVA 22. októbra 2018 – Existuje na Slovensku ešte humorná – hudobná tvorba? Hľadajú sa pokračovatelia tradície humornej piesne, ktorú u nás zasiala skupina Lojzo. Šiesty ročník prehliadky humornej tvorby Petržalská Baretka 2018, ktorá sa koná pod patronátom KZP, NOC a s finančnou podporou FPU, sa uskutoční so zámerom predstaviť autorskú tvorbu v oblasti folku, country, trampskej piesne a rocku s odkazom na Mariána Kochanského. Je to šanca pre mladé talenty, zviditeľnenie pre regionálne skupiny a možnosť ukázať nové projekty. Porota, resp. poradcovia z umeleckých kruhov zhodnotia a poradia v seminári zameranom na tvorbu literárnych textov a hudobnú interpretáciu. Prehliadka je určená pre kapely, zoskupenia, rovnako aj pre solitérov a sľubuje návštevníkom príjemne strávené popoludnie a podvečer so vstupom voľným. Začíname o 14:00 prehliadkou autorov textu a  pokračujeme o 18:00 prehliadkou hudobných interpretov. Nájdu sa pokračovatelia Mariána Kochanského, Júliusa Satinského či Milana Markoviča? Motiváciou pre víťazov bude okrem hmotných cien a spomienkových diplomov možnosť vystúpiť na podujatí Dni Petržalky 2019 a na iných kultúrnych podujatiach realizovaných KZP.
Informácie o pravidlách pre súťažiacich nájdete na stránkach KZP.
Z verejných zdrojov podporil podujatie Fond na podporu umenia.

Zatiaľ prihlásené kapely:
Ivan Čeredejev & (hosp) IC BAND –  je alternatívny projekt speváka a gitaristu Ivana Čeredejeva. Pred siedmimi rokmi vytvoril s priateľmi akustickú folkbluesovú formáciu, ktorej ťažiskom tvorby sú jeho autorské folkové balady. Nezanedbateľnú súčasť hudby súboru tvoria piesne s humornými textami. Poslucháč ich nájde na každom zo štyroch albumov, ktoré doposiaľ  (hosp) IC BAND vydal: Bilancia (2014), Bonviván (2015), Balady veselé i smutné (2016) a Dielo majstrov (2018).

PENZISTOR – je originálna „mladá“ kapela z Přerova, zložená zo skúsených muzikantov síce postaršieho dizajnu, ale hrajúca rock, zvaný pracovne „děd metál“. Jiří Štěpánek – krásny spev, Jaroslav Macíček – pekná gitara, Libor Trucálek – bezkrká basa, rev, Robert Tšpon – drevené bicie, veľmi pekný spev.

+ vystúpenie laureáta Petržalskej baretky 2014  – folkrocková skupina Janko kulich & Kolegium. Kapela prináša na slovenskú pesničkársku scénu nový vietor. Ich energický folkrock ponúka strhujúcu energiu, slovné hračkárstvo a v neposlednom rade silný emotívny prejav. Skupina v priebehu piatich rokov svojej existencie vydala štyri radové albumy a odohrala viac ako 100 koncertov doma i v Čechách. Sú držiteľmi Medzinárodnej Interpretačnej Porty a laureáti Petržalskej baretky.  Skupina Kolegium pesničkára Janka Kulicha hrá v zložení: Marián Vojtko – kopák, basgitara, spev / Matúš Holečka – el. gitara, mandolína, banjo, spev / Štefan Hlôška – ústna harmonika, spev.

Informácie:
PETRŽALSKÁ BARETKA 2018
DK Zrkadlový háj – 27. 10. 2018 – od 14:00 (vstup voľný)
www.kzp.sk

K téme

Hyponájom, najprv sa nasťahujte, hypotéku riešte neskôr Vybrané predajne KRAJ a Terno majú pre zákazníkov novinku – špeciálne kútiky Tchibo

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Hudba

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.