Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
26. októbra 2016 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

PENTA: Skutky v kauze Gorila sa nepotvrdili

BRATISLAVA 26. októbra – Investičná skupina Penta považuje medializované interpretácie zastavenia trestného stíhania v niektorých skutkoch, ktoré sa týkajú kauzy Gorila, za zavádzajúce a chybné. Rozhodli sme sa preto zverejniť všetky uznesenia, ktoré majú naši právni zástupcovia k dispozícii na základe zákona o slobodnom prístupe k informáciám. K týmto uzneseniam sme pripravili krátky vysvetľujúci článok a podrobný komentár, ktorý si môžete prečítať tu:

http://www.pentainvestments.com/sk/press-release/skutky-v-kauze-gorila-sa-nepotvrdili-7mTqCj.aspx

Sme presvedčení, že zo zastavených trestných stíhaní jednoznačne vyplýva, že vyšetrujúce orgány nenašli žiadne dôkazy o korupčnom konaní, čo je v priamom rozpore s tvrdeniami, ktoré sa uvádzajú v tzv. internetovom spise Gorila. V neposlednom rade vyšetrovacie orgány všetky trestné stíhania v predmetných veciach zastavili a skončili.

Aj vzhľadom na mediálne výstupy v posledných dňoch, by sme chceli vyzvať bývalú poslankyňu NR SR pani Zuzanu Martinákovú, aby zaujala verejné stanovisko k skutočnostiam, ktoré sa uvádzajú v spomínaných uzneseniach. Ide najmä o:
– Jej tvrdenia, že jej „zástupcovia“ Penty ponúkali úplatok v prípade, že podporí tzv. Zajacovu reformu
– Následné odvolanie týchto tvrdení z dôvodu, že sa obáva o bezpečnosť svojej rodiny.

Obidve tvrdenia považujeme za škandalózne a lživé. Žiadny zástupca Penty nikdy s pani Martinákovou na túto tému nekomunikoval a nikto z našej spoločnosti sa ani jej a ani jej blízkym nikdy nevyhrážal. Buď je pani Martináková schopná vyššie uvedené tvrdenia konkretizovať, alebo potom vnímame jej výpovede ako účelové lži. A ako k účelovým klamstvám by k ním mali médiá aj pristupovať.

S pozdravom,

Gabriel Tóth
PR Specialist

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;nr

K téme

Ktorých developerov a developerské projekty kupujúci najviac poznajú? Veolia dostala exkluzívne do správy projekt SKY PARK s priľahlým areálom

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.