Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
22. augusta 2016 PR správyZdravie od PRservis.skSITA Diskusia()

Pediatri doporučujú homeopatiká

Nová štúdia ukázala, že v šiestich krajinách doporučili pediatri v 76 percentách homeopatiká.

582 pediatrov zo šiestich krajín sa zapojilo do medzinárodnej štúdie, ktorá ukázala, že 99 percent z nich doporučilo svojim pacientom do 12 rokov v predchádzajúcom roku prírodné produkty a 76 percent homeopatiká.
Takmer všetci opýtaní lekári, použili komplementárnu alebo alternatívnu medicínu pre svojich pacientov. Celkovo išlo o 99% lekárov, ktorí predpísali prírodné produkty svojim pacientom za posledný rok.

Problémy pri ktorých lekári odporúčajú prírodné produkty a homeopatiká
Medzi najčastejšie uvádzané problémy, pri ktorých pediatri používajú homeopatiká, patrí prerezávanie zúbkov, infekcie horných dýchacích ciest, opakované infekcie, kolika a problémy so spánkom. Vo väčšine prípadov boli alternatívne produkty doplnkom ku konvenčnej liečbe.

Dôvody pre predpis homeopatík a fytoterapeutík
Je pozitívne, že väčšina opýtaných lekárov súhlasila, že vplyv stravovania, pohybovej aktivity, mentálnej vyrovnanosti, rodinného zázemia sú dôležitými faktormi, ktoré ovplyvňujú pediatrické ochorenia a taktiež súhlasili s holistickým prístupom k liečbe.

Hlavnými dôvodmi pre predpis alternatívnych liečiv, boli obavy rodičov z nežiadúcich účinkov konvenčnej liečby a preferencie rodičov použiť prírodné produkty. Aj 70% lekárov uvádzalo, že homeopatia je asociovaná s menším rizikom nežiadúcich účinkov. Viac ako polovica lekárov, ktorí doporučili homeopatiká ich sami používajú.

Tieto produkty boli viac predpisované deťom rodičov, ktorí uprednostňujú prírodné produkty, ktorí majú vyššie vzdelanie, deťom do 6 rokov a pacientom s menej závažnými ochoreniami.

Limitujúce faktory používania prírodných produktov a homeopatík
Lekári prejavili veľký záujem o alternatívne terapie, na druhej strane nedostatok preukázanej účinnosti a nedostatok ich vlastných znalostí sa ukázali ako limitujúce faktory ich použitia. Veľké množstvo pediatrov bohužiaľ uvádza nedostatočné znalosti o fytoterapii a homeopatii, konkrétne o ich terapeutických indikáciách.

Celkovo tento prieskum potvrdil trend smerom k prírodnej medicíne a homeopatii. 17 percent všetkých predpisov alebo odporučení lekárov smeruje k prírodným produktom a 15 percent k homeopatikám.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

tk

K téme

Pediatri radia, ako na prvé príkrmy Zdravotná dokumentácia vašich detí vo vašom mobile

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Zdravie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.