Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
19. marca 2015 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Partnerská kríza = Definitívny koniec?

BRATISLAVA 19. marca – Čo robiť, keď sa z partnerstva začne vytrácať vášeň a láska akoby už vyhasínala? Znamená to, že vzťah neodvratne speje k zániku? Alebo je možné, že sa človek do toho istého partnera zaľúbi znova? Možno ste si položili niektorú z týchto otázok aj vy – hoci občas nás ten druhý naštve, záleží nám na našom partnerskom vzťahu a chceme ho udržať.

Na spomínané otázky odpovedá Andrew G. Marshall v rámci partnerského poradenstva už 25 rokov a svoje skúsenosti sa rozhodol ponúknuť aj v knihe Ľúbim svojho partnera, ale… Chcel, aby si ľudia uvedomili, že partnerská kríza ešte nemusí znamenať definitívny koniec.

Marshall vysvetľuje, akými etapami vývoja prechádza láska medzi partnermi, prečo z nej časom vyprchá vzrušenie, zmyselnosť, túžba a vášeň a ako a prečo vzniká pocit odcudzenia.
Presvedčí vás, že škriepky sú prínosom pre váš vzťah a zároveň poradí, že ak sa hádať, tak konštruktívne.
Anglický terapeut Marshall prichádza so 7-bodovým plánom, ktorý vám hlbšie vysvetlí jednotlivé fázy vzťahov, i to ako sa dá ich láska zachrániť.

Ako sa znovu zaľúbiť?
S touto otázkou sa Andrew G. Marshall, uznávaný terapeut a odborník na vzťahy, stretával takmer pri všetkých svojich klientoch. Páry, ktoré hľadali pomoc, opisovali svoj problém slovami Ľúbim svojho partnera, ale už nie som zaľúbený. Keď si všimol, aký je tento problém rozšírený, začal sa ním hlbšie zaoberať. Prečo sa vzťahy menia na akési partnerstvá bez vášne? A prečo potom krachujú aj tie

Z výsledkov svojho skúmania Marshall zostavil jedinečný program. Tým, že sledoval, ako páry komunikujú, ako sa hádajú, ako si prejavujú lásku a ako si delia zodpovednosť, dospel k siedmym krokom, ktoré zachránia váš vzťah. S pomocou knihy Ľúbim svojho partnera, ale… sa naučíte, ako lepšie porozumieť svojmu partnerovi, ako si upraviť hranice vo vzťahu a ako znovuobjaviť stratené čaro.

V našej spoločnosti nie je nijaký silnejší mýtus ako Láska nad všetkým zvíťazí. No to je len jedna časť príbehu a rovnaký význam majú rozhodnutie, odvaha a ochota investovať čas. A keďže skúmaniu skutočnej podstaty partnerského puta sa vyhýbame, jeho rôznorodé podoby sú nám neznáme.
Nie je možné žiť v úplne harmonickom vzťahu bez konfliktov. Vyhýbanie sa konfliktom pôsobí v láske kontraproduktívne.
Problému ĽSPA sa možno vyhnúť, ak budeme o láske vedieť viac a chápať, ako sa časom mení. Potom budeme schopní znovu vo vzťahu precítiť vášeň a naše partnerstvo bude šťastné.

http://www.bux.sk/knihy/228490-lubim-svojho-partnera-ale.html

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

HEINEKEN Slovensko podporuje HORECA segment prostredníctvom HORECA Academy: školí prevádzky v čapovaní aj navrhuje dizajnové interiéry Povedzte osamelým mamám a otcom, že to zvládnu. BILLA ľuďom vyhlasuje Puzzle výzvu na podporu jednorodičov

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.