Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. augusta 2012 PR správyHospodárske výsledky od PRservis.skSITA Diskusia()

OTP Banka za 1. polrok 2012 so ziskom 1,15 mil. EUR

BRATISLAVA 1. augusta – OTP Banka Slovensko, a. s. vďaka pokračovaniu trendu zvyšovania efektívnosti dosiahla k 30.6.2012 zisk po zdanení vo výške 1,15 mil. Eur, čo predstavuje medziročný nárast o 28%.

„Výsledky za prvý polrok 2012 potvrdzujú, že banke sa darí nielen obchodne rásť, ale aj zabezpečovať tvorbu zisku v súlade s jej tohtoročnými cieľmi. Výkonnosť banky rastie a k výsledkom prispieva aj zlepšená kvalita úverového portfólia“, hovorí Rastislav Matejsko, člen predstavenstva a zástupca generálnej riaditeľky.

Zlepšenie finančných výsledkov bolo dosiahnuté predovšetkým nárastom čistého úrokového výnosu o 3 % a čistého výnosu z poplatkov a provízií o 8 %. Ziskovosť podporil aj výsledok v oblasti rizík, ktorý sa medziročne zlepšil o 27 %, a to pri zabezpečení adekvátneho krytia zlyhaných úverov opravnými položkami. Prevádzkové náklady sú medziročne vyššie o 5 %, predovšetkým kvôli bankovému odvodu zavedenému v tomto roku. Bez zarátania tohto negatívneho vplyvu je vývoj prevádzkových nákladov stabilný a odráža dlhodobé zámery banky v tejto oblasti.

Bilančná suma banky narástla v 1. polroku 2012 o 8 %, pričom banka financovala svoj rast zvýšením klientskych vkladov o 10 %. K tomuto rastu prispel retailový aj korporátny segment. Za prvý polrok 2012 bol dosiahnutý aj nárast hrubých úverov, ktoré vzrástli v segmente retail o 5 % a v korporátnom segmente o 2 %.

Keďže dynamika rastu vkladov bola vyššia ako pri úveroch, banka si posilnila svoju pozíciu v oblasti likvidity, keď dosiahla pomer úverov a vkladov na úrovni 89%.

Výška kapitálu banky dosiahla k 30.6.2012 úroveň 103,9 mil. EUR, pričom primeranosť vlastných zdrojov vo výške 12,78% aj primeranosť základných vlastných zdrojov (TIER1 ratio) na úrovni 11,23% potvrdzujú stabilnú kapitálovú pozíciu banky výrazne nad ich minimálnou hodnotou požadovanou NBS.

Hlavné ukazovatele výkonnosti za 1. polrok 2012:
• Zisk po zdanení 1,15 mil. EUR; medziročné zlepšenie o 28%
• Nárast bilančnej sumy o 6% v medziročnom porovnaní a 8% od začiatku roka
• Nárast objemu retailových úverov o 12% v medziročnom porovnaní a 5% od začiatku roka
• Nárast retailových vkladov o 10% v medziročnom porovnaní a rovnako 10% od začiatku roka
• Pokles objemu korporátnych úverov o 7% v medziročnom porovnaní a nárast o 2% od začiatku roka
• Nárast korporátnych vkladov o 13% v medziročnom porovnaní a 8% od začiatku roka
• Medziročné zníženie nákladov na krytie rizík na úvery a podsúvahu o 27%
• Primeranosť vlastných zdrojov 12,78%, primeranosť základných vlastných zdrojov (TIER1 ratio)

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Integrovaná správa Philip Morris International za rok 2022 hovorí aj o transformácii tabakovej spoločnosti na bezdymovú Advokátska kancelária RUŽIČKA AND PARTNERS oslavuje 30 rokov svojho pôsobenia na trhu megatransakciou

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Hospodárske výsledky

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.