Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
7. mája 2012 PR správyHospodárske výsledky od PRservis.skSITA Diskusia()

OTP Banka Slovensko so ziskom 0,9 mi. EUR za I.Q 2012

BRATISLAVA 7. mája – OTP Banka Slovensko, a.s. dosiahla za I.Q 2012 zisk vo výške 0,9 mil. EUR. Znamená to oproti roku 2011 ďalší výrazný pozitívny nárast. Banka medziročne zvýšila svoj hospodársky výsledok o 68%.

„Teší nás pozitívny trend vývoja hospodárskeho výsledku v roku 2012. Jeho najdôležitejším zdrojom bol čistý úrokový výnos, ktorý banka medziročne zvýšila o 0,4 % a čistý výnos z poplatkov a provízií, kde banka dosiahla medziročný nárast o 7,4 %. Dobré výsledky výrazne podporila zlepšená kvalita úverového portfólia. Pri zabezpečení zvýšenia krytia omeškaných pohľadávok opravnými položkami banka medziročne znížila náklady na krytie rizík na úvery a podsúvahu o 29,4 %“, hovorí Rastislav Matejsko, člen predstavenstva a zástupca GR pre Divíziu Finance & Treasury.

Prevádzkové náklady sú medziročne vyššie o 4,6 %, predovšetkým kvôli bankovému odvodu, ktorý banka prvýkrát odviedla v prvom štvrťroku 2012. Bez zarátania tohto negatívneho vplyvu je vývoj prevádzkových nákladov stabilný a odráža dlhodobé zámery banky v tejto oblasti.

Celková bilančná suma banky medziročne narástla o 1,8 %, za I.Q 2012 však banka narástla o 3,0 %.
Banka sa naďalej prioritne zameriava na retailový segment. Podarilo sa jej zvýšiť objem vkladov od obyvateľstva za I.Q o 32 mil. EUR (+5,2 %). Retailové vklady narástli v medziročnom porovnaní o 4,6 %. Dobré výsledky dosiahla banka aj v oblasti retailových úverov, ktoré vzrástli medziročne o 14,6 %, pričom za I.Q 2012 to bolo o 1,7 %.

Za I.Q 2012 banka zlepšila pomer úverov klientom ku vkladom od klientov o 1 percentuálny bod, čo dokumentuje zlepšenie celkovej pozície banky z hľadiska likvidity.

Hodnota kapitálu dosiahla 105,8 mil. EUR, banka dosiahla k 31.3.2012 primeranosť vlastných zdrojov na úrovni 12,91 % a primeranosť základných vlastných zdrojov (TIER1 ratio) 10,95%, čo potvrdzuje stabilnú kapitálovú pozíciu banky.

Hlavné ukazovatele výkonnosti za 1. Q 2012:
• Zisk po zdanení 0,9 mil. EUR.
• Nárast objemu retailových úverov o 14,6 % v medziročnom porovnaní.
• Nárast retailových vkladov za 1. Q o 32 mil. EUR v medziročnom porovnaní o 4,6 %.
• Medziročné zníženie nákladov na krytie rizík na úvery a podsúvahu o 29,1 %.
• Primeranosť vlastných zdrojov 12,91%, primeranosť základných vlastných zdrojov 10,95%.

OTP Banka Slovensko, a.s.

OTP Banka Slovensko, a.s. je členom finančnej skupiny OTP Group. OTP Banka poskytuje služby v sieti 65 pobočiek na celom Slovensku a je univerzálnou bankou. Ponuka produktov a služieb je prispôsobená požiadavkám a náročnosti klientov. OTP Banka Slovensko, a.s. ponúka svoje produkty a služby fyzickým aj právnickým osobám. Portfólio služieb zahŕňa: depozitné služby, zmenárenské a pokladničné služby, úverové služby, platobný styk domáci i medzinárodný, poradenské služby, treasury a investičné

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Integrovaná správa Philip Morris International za rok 2022 hovorí aj o transformácii tabakovej spoločnosti na bezdymovú Advokátska kancelária RUŽIČKA AND PARTNERS oslavuje 30 rokov svojho pôsobenia na trhu megatransakciou

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Hospodárske výsledky

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.