Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
30. júla 2012 PR správyCestovný ruch od PRservis.skSITA Diskusia()

Ostrov odkopnutý talianskou čižmou

BRATISLAVA 30. júla – Pomyslený kopanec talianskej pevniny v tvare čižmy akoby dostávala Sicília. Tento najväčší ostrov Stredozemného mora si to však určite nezaslúži i keď jeho obyvatelia sa často cítia odkopnutí. Takmer chýbajúci priemysel je však výhrou pre cestovný ruch, ktorý ťaží z čistého prostredia, nádherných pláži a atraktívnych turistických miest v neveľkých vzdialenostiach od

Sicília bola pre nás dlhé roky neznámou dovolenkovou destináciou. Cestu k poznaniu tohto drahokamu však otvorili charterové lety najväčších slovenských cestovných kancelárií a dovolenkové all inclusive rezorty už nie sú nedostupné ani nám. Zvlášť v období last minute zliav stojí za úvahu stráviť dovolenku výhodnejšie a zároveň hodnotnejšie. Veď uznajte, nazrieť do útrob najvyššej európskej a stále činnej sopky Etna, či poprechádzať sa uličkami Palerma spojeného s nie len hollywoodskymi príbehmi o mafiánoch má svoje čaro. Palermo je však i o pamiatkach a jedinečnej architektúre a vychutnať si dobrú taliansku kávu na terase je balzamom na dušu.

Archeologických miest je na Sicílii podstatne viac, ako je počet dní vašej dovolenky. Agrigento je však povinná jazda, vypínajúca sa už od roku 581 pred n.l. na vyvýšenine južného pobrežia Sicílie. Nádherné antické chrámy a pamiatky tu dokumentujú históriu, ktorú ovplyvnili Gréci, Rímania, Arabi či potomkovia Vikingov.

Subtropické podnebie pobrežia a takmer ideálne počasie bez zrážok počas leta je silným argumentom pre dovolenkárov milujúcich more. Teplota mora okolo 24 °C v letných mesiacoch a nádherné pláže patria medzi najkrajšie v Taliansku. Letné radovánky spríjemňuje sicílska kuchyňa, ktorej samozrejme kraľujú cestoviny s rôznymi paradajkovými omáčkami, či sicílskou klobásou. Sladké a prevažne krémové zákusky reprezentuje najmä Cannoli. K jedlu sa tu nezabúda na kvalitné sicílske víno, ktoré je spolu s olivovým olejom hlavným vývozným artiklom ostrova.

S trochou šťastia si tu človek vychutná pravú domácu oslavu, karneval alebo zábavu feste, konajúcu sa pri rôznych príležitostiach. Sicílsky folklór je veľmi bohatý a atraktívna je i miestna melodická hudba. K tej sicílskej patrí i La musica della mafia (Mafiánska hudba), hovoriaca o mafiánskom živote vo vtipnom podaní a hraná na klasických ľudových nástrojoch.

Uvoľnenosť sicílskeho obyvateľstva je nákazlivá a o pár dní sa prenesie na každého. Umeniu života bez zbytočného stresu sa Stredoeurópan len tak ľahko nenaučí, je však nádherné vychutnať si ho aspoň na pár dní.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Alfons Mucha bol geniálny fotograf, odhaľuje výstava na Kúpeľnom ostrove v Piešťanoch Majalésy, koncerty, dni remesiel i vína. Rezort Piešťany pozýva v máji aj na svetovú výstavu a otvorenie letnej kúpeľnej sezóny

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Cestovný ruch

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.