Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
5. októbra 2015 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

OPRAVA: Tesco oznámilo ambíciu bojovať proti plytvaniu potravinami

BRATISLAVA 5. októbra – Tesco v strednej Európe oznámilo ambíciu darovať potravinové prebytky zo všetkých svojich hypermarketov v budúcnosti charitatívnym organizáciám a komunitám, aby ich mohli dostať tí, ktorí sú v núdzi. Pozýva potravinové banky a ďalšie zúčastnené strany na vzájomnú spoluprácu.

Vo štvrtok 1. októbra sa konala v Prahe konferencie FOOD WASTE 2015 s podtitulom Od teórie k praxi. Zámerom konferencie je zvýšiť informovanosť v problematike plytvania potravinami – jednej z najväčších tém, ktorej čelia obchodníci s potravinami a podeliť sa o praktické skúsenosti s týmto celosvetovým problémom. Konferencie sa zúčastnili zástupcovia ministerstiev, potravinových bánk z celej strednej Európy, a významní odborníci na problematiku plytvania potravinami.

Jedným z partnerov konferencie je i Tesco, ktoré tu oznámilo veľkú ambíciu pre svoj biznis v celej strednej Európe, že žiadne potraviny, ktoré môžu byť ešte skonzumované, nebudú vyhodené. Všetky potravinové prebytky majú byť darované charitatívnym organizáciám a komunitám, aby ich mohli dostať tí, ktorí sú v núdzi.

Hlavným krokom k dosiahnutiu tejto ambície je otvorená ponuka a pozvanie na vzájomnú spoluprácu pre potravinové banky a ďalšie zúčastnené strany tak, aby im v budúcnosti pomohli s možnosťou darovať prebytočné potraviny zo všetkých hypermarketov v strednej Európe.

Tesco v tejto oblasti urobilo veľký pokrok keď už prostredníctvom 197 obchodov v rámci strednej Európy pomohlo poskytnúť viac ako 4,3 milióna porcií jedál pre tých, ktorí sú v núdzi.

Kevin Tindall, riaditeľ pre retail Tesca v strednej Európe, povedal: „Množstvo našich hypermarketov v strednej Európe už daruje prebytočné potraviny, ale chceme sa uistiť, že čo najskôr toho budú schopné všetky naše hypermarkety. Vieme, že to nebude jednoduché a budeme potrebovať partnerskú spoluprácu ďalších strán na prekonanie prekážok, avšak spoločne to vieme zrealizovať a spraviť tak spolu veľký krok k tomu, aby potraviny, ktoré môžu byť ešte skonzumované, neboli vyhodené..

Tesco sa chce deliť o skúsenosti s potravinovými prebytkami v krajinách strednej Európy kde pôsobí a kde prevádzkuje 1029 obchodov, aby vďaka vzájomnej spolupráci dokázalo naplniť túto ambíciu. Nadviazalo už spoluprácu s potravinovými bankami v každej krajine a prerozdeľuje s nimi prebytočné potraviny pre ľudí v núdzi. Tiež začne podporovať odovzdávanie poznatkov a osvedčených postupov medzi zástupcami potravinových bánk na jednotlivých stredoeurópskych trhoch, aby tak pomohlo zefektívniť zbierky potravín a ich prerozdeľovanie.

Martin Kuruc, riaditeľ pre retail, Tesco Stores SR, hovorí: „Aktuálne štatistiky jasne hovoria celosvetovo o vysokých objemoch v plytvaní potravinami, preto je potrebné nájsť dobré, prospešné využitie pre bezpečné potraviny, ktoré by sa inak vyhodili. Tesco, ako najväčší maloobchodný predajca na Slovensku, má možnosti meniť veci k lepšiemu. Máme ambíciu byť na čele pri znižovaní plytvania potravinami. Naša doterajšia spolupráca s Potravinovou bankou a charitatívnymi organizáciami pri potravinovej zbierke v minulom roku dokazujú, že je reálna. Som presvedčený, že uplatnenie jednoduchých, účinných opatrení, umožní a uľahčí darovať jedlo tým, ktorí ho potrebujú.“

Marko Urdzík, predseda Potravinovej banky Slovensko potvrdzuje: „Vážime si a ceníme prístup Tesca v snahe bojovať s potravinovými prebytkami. Skúsenosť z pilotného darovania ovocia a zeleniny pre Sociálnu výdajňu v Bratislave svedčí o praktickej realizovateľnosti pomáhať tým, ktorí to najviac potrebujú.”

Tesco v strednej Európe
· Tesco v súčasnosti daruje prebytky potravín zo 197 obchodov v strednej Európe
· Doteraz darovalo 1731 ton prebytočných potravín potravinovým bankám a charitatívnym organizáciám
· To je množstvo, z ktorého sa dokáže pripraviť 4 327 500 jedál pre ľudí v núdzi
· Potravinové banky v Strednej Európe obdarujú ročne 1 462 400 ľudí v núdzi

Tesco na Slovensku
· Tesco od augusta tohto roka spolupracuje s Potravinovou bankou Slovensko na projekte darovania prebytočných potravín
· Počas tejto doby Tesco odovzdalo Potravinovej banke viac než 3 tony potravín
S Potravinovou bankou Slovensko Tesco spolupracuje už dlhodobo a zároveň aj na celoslovenskej Potravinovej zbierke, ktorou pomáha ľuďom v núdzi

Tesco pôsobí na Slovensku už 18 rokov. Za ten čas sa stalo synonymom moderného maloobchodu, priekopníkom multikanálového predaja a dlhodobým partnerom slovenských dodávateľov. V súčasnosti Tesco prevádzkuje 158 obchodov najrôznejších formátov, 18 čerpacích staníc, ale aj služby Tesco Potraviny domov a Tesco Mobile. Po celom Slovensku zamestnáva 10 000 ľudí a je druhým najväčším súkromným zamestnávateľom v krajine. Neustále inovuje svoju ponuku. Zákazníkom ponúka aj široký výber privátnych výrobkov pod značkou Tesco, ale aj značku potravín pre deti Vitakids alebo tradičné slovenské výrobky pod značkou Tesco Pravá chuť. Viac o spoločnosti nájdete na www.tescoslovensko.sk.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Na trati Bratislava – Dunajská Streda – Komárno realizuje ŽSR od začiatku októbra výluky, ktoré spôsobia meškanie vlakov Na cestách sa zvyšuje riziko stretu auta so zverou, škody bývajú vysoké

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.