Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
23. júna 2014 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Opera SND s rastúcou návštevnosťou

BRATISLAVA 23. júna – Opera Slovenského národného divadla si získava čoraz viac diváckej obľúbenosti, čo potvrdzujú aj výsledky návštevnosti a tržieb v uplynulom období. Medziročné porovnania mesiaca máj ukázali, že prvá operná scéna dosiahla v oboch spomínaných parametroch šesťročné maximum. Zatiaľ čo v máji 2009 priemerná návštevnosť nepresiahla hranicu 50 %, tento rok dosiahla úroveň vyše 63 % a v porovnaní s predchádzajúci piatimi rokmi sa celkové tržby po prvýkrát priblížili k hodnote takmer 100 000 .

„Isteže každého z nás poteší, keď môžeme konštatovať, že sa v Opere SND zvyšuje návštevnosť. Myslím si, že to svedčí o koncepčnej práci vedenia súboru, ako aj pracovníkov marketingu. Doba je neľahká, ľudia majú existenčné problémy, no nerezignovali na umenie. Pociťujem to i tak, že nám čoraz viac dôverujú. Inscenačné počiny i interpretačné výkony práve sa končiacej sezóny obohatili náš repertoár. Je si z čoho vybrať. Teší ma, že naše divadlo je dôstojným stánkom na stretávku ľudí rôznych národností, nielen z Európy. V jeho foyeri zaznieva vrava rôznych jazykov, je to znak toho, že mnohí cudzinci si počas pobytu v našej krajine nedajú ujsť príležitosť navštíviť i predstavenia operného súboru. Slovenské národné divadlo si teda plní svoju reprezentačnú funkciu,“ zhodnotil generálny riaditeľ SND Marián Chudovský.

„Som veľmi rád, že sa naša práca v Opere SND stretla s pozitívnou reakciou publika. Vidno, že cesta, ktorou sme sa rozhodli ísť, je správna. Naším hlavným cieľom zostáva poskytovať milovníkom opery ten najlepší produkt, ktorý ponúka moderne svieže a pôsobivé predstavenia s vynikajúcim spevom,“ povedal hudobný riaditeľ Opery SND Friedrich Haider.

„Najväčšiu zásluhu na raste návštevnosti má tvrdá práca kolegov z Opery SND a úspech nových titulov, ako sú Bohéma, Dorian Gray či Rigoletto. Zvesť o ich vynikajúcej umeleckej úrovni sa šíri medzi divákmi a tí spontánne navštevujú predstavenia, často je to ich prvý kontakt s operou. Do budúcej sezóny sme pripravili ďalšie impulzy na zvýšenie návštevnosti. Okrem novinky v podobe Rodinnej vstupenky či atraktívnych abonentných balíčkov sme v spolupráci s Operou SND upravili hrací plán. Po novom sa nebude hrať počas divácky slabých pondelkov, naopak, viac predstavení orientovaných na rodinného diváka prinesieme cez víkend vrátane nedele,“ uviedol riaditeľ Centra marketingu SND Daniel Rabina.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Pri príležitosti Svetového dňa detí sa 12 slovenských pamiatok a najväčšia LED fasáda iniciatívou UNICEF rozžiarili namodro Opera SND – Návrat Svätopluka

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.