Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
27. júna 2012 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

OECD poskytne stáže pre doktorandov EUBA

BRATISLAVA 27. júna – Študenti doktorandského štúdia na Ekonomickej univerzite v Bratislave dostávajú možnosť absolvovať unikátny tréningový program v centrále Organizácie pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD). Vyplýva to zo včera podpísaného Memoranda o spolupráci medzi Ekonomickou univerzitou a OECD.

„Nepochybujem, že študenti univerzity budú mať o stáže ponúkané OECD veľký záujem. Je to pre nich vynikajúca príležitosť, ako získať nové informácie, znalosti a zručnosti priamo od renomovaných odborníkov organizácie, ktorá združuje najvyspelejšie ekonomiky sveta. Podpísané Memorandun vnímam aj ako ocenenie práce Ekonomickej univerzity v oblasti vzdelávania a prípravy budúcich ekonómov pre prax. OECD totiž vyžaduje od uchádzačov o tréningové programy nielen vynikajúce jazykové, ale aj odborné znalosti,“ skonštatoval Rudolf Sivák, rektor EU v Bratislave.

Keďže počet ponúkaných stáží je limitovaný na maximálne päť ročne, budú musieť prejsť všetci uchádzači výberom. Po jeho úspešnom zvládnutí strávia od dvoch do maximálne šiestich mesiacov v centrále OECD v Paríži. Pod patronátom skúseného supervízora následne budú plniť zadané úlohy.

Ekonomická univerzita v Bratislave podpisom Memoranda s OECD rozšírila zoznam renomovaných slovenských aj zahraničných spoločností a organizácií, s ktorými sa podieľa na skvalitňovaní vedecko-výskumnej činnosti ako aj na vzdelávaní študentov na všetkých troch stupňoch vysokoškolského štúdia. Najnovším dôkazom tohto faktu je Memorandum o spolupráci, ktoré EU v Bratislave uzavrela v apríli tohto roka so spoločnosťou Agrofert Holding. Medzi najvýznamnejšie príklady spolupráce s poprednými zahraničnými vzdelávacími inštitúciami patrí aj možnosť študentov Ekonomickej univerzity získať dvojité diplomy od prestížnej Notthingham Trent University či diplom MBA od Franklin University v Ohio, USA.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Slovenská spoločnosť Eurex Energy premieňa plasty na využiteľné chemické látky. Vďaka srdcu od Siemensu pracuje takmer autonómne Nový podcast z dielne SITA

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.