Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
100075_1 1 676x507.jpg
14. októbra 2022 PR správyZdravieTehotenstvo a deti od PRservis.skSITA Diskusia()

Od podpory vývinu dieťaťa v najrannejšom veku závisí rozvoj schopností mladého človeka neskôr v živote

14.10.2022 – Ak má Vaše dieťatko od 0 do 3 rokov, V ADELI BABY ZÓNE v bratislavskej EUROVEA bude najbližšiu sobotu, 15.10.2022, skvelá príležitosť otestovať správnosť vývinu dieťaťa.

Nie je samozrejmosťou, že sa dieťa spontánne zaujíma o svet a že jeho napredovanie je automatické. Každé desiate dieťa potrebuje vývin svojich motorických schopností podporiť. Nadácia ADELI Vám ponúka kľúč, ako na to.

Počas soboty 15.10.2022 budú terapeutky oddelenia BabyMed piešťanského rehabilitačného centra ADELI k dispozícii rodičom a ich deťom do 3 rokov v centrálnych priestoroch Eurovea. Od 10.00 do 17.00 hodiny je pripravená ADELI BABY ZÓNA. Tu sa najmenšie deti budú mať možnosť pohrať, „pobatoliť” a rozpohybovať s pomocou fyzioterapeutiek Oddelenia BabyMed. Na podujatí bude rodičom k dispozícii aj medicínska riaditeľka ADELI, neurologička Dr. Kristína Saienko Šugárová. Rodičom sa tak otvára možnosť konzultovať správnosť vývinu ich ratolestí a navyše, dozvedieť sa dôležité informácie o dynamike vývoja mozgu v najrannejšom veku dieťaťa.

Čo je cieľom podujatia?

Nadácia ADELI realizuje projekt „KĽÚČ K ZDRAVŠEJ BUDÚCNOSTI” s cieľom scitlivieť celú spoločnosť na varovné signály oneskoreného vývinu detí.

Obozretnosť zo strany rodičov je na mieste, ak dieťa prišlo na svet predčasne, ak bol priebeh pôrodu neštandardný, ak existuje podozrenie na genetický syndróm alebo ak vývin dieťa výrazne zameškáva bez známej príčiny. Zodpovední rodičia by mali mať základné informácie o fyziologických zákonitostiach vývinu dieťaťa. Od podpory vývinu dieťaťa v najrannejšom veku závisí rozvoj schopností mladého človeka neskôr v živote.

Podporujeme rodičov v hľadaní vhodného odborného a systematického riešenia. Staviame na bohatých skúsenostiach terapeutov oddelenia BabyMed z ADELI Medical Centra v Piešťanoch s prejavmi zameškávajúceho vývinu. Navrhujeme cestu, ktorá začína včasnou diagnostikou, môže pokračovať zaradením dieťaťa do intervenčného resp. rehabilitačného programu, zabezpečením jeho financovania, až po spoluprácu s rodičmi a detským neurológom pri hodnotení cieľov podporného programu.

www.nadaciaadeli.sk

www.babymed.sk

https://sk.adelicenter.com/neurorehabilitacia/babymed-rehabilitacia-deti-do-2-rokov/

Video z prostredia Oddelenia BabyMed v piešťanskom ADELI si prosím pozrite tu:

https://www.babymed.sk/babymed-je-terapeuticky-program-pre-babatka-a-najmensie-deti/

Informačný servis

K téme

Slovenskí výrobcovia modernizujú a idú s dobou Päť unikátnych gotických kostolov na Gemeri získa 500-tisíc eur na svoju obnovu

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Tehotenstvo a deti

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.